Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 23 Сеп 2018, 21:48

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Навигационни карти за GPS автомобилни навигации
МнениеПубликувано на: 03 Апр 2017, 10:56 
Аватар

След като ми „умря“ нювито миналото лято реших да си купя ново и се спрях на Гармин Драйв 50. Успях да го взема на много добра цена от щанда на Геотрейд на „Природа, лов и риблов“ с европейската карта с доживотен абонамент. Вързах устройството за компютъра, стартирах Гармин Експрес, познаха се, софтуера се ъпдейтва, картата се актуализира до последната версия, всичко точно. Сътветно реших да кача ОФРМ картата на България заради офроуд дяла и по - подробната информация за България, обаче ударих на камък, новото устройство не отключва картата, за която съм платил лайфтайм абонамент. Писах на ОФРМ, които отговориха изключително бързо и изчерпателно - лайфтайм абонаментът върви със съответното устройство, на което е била качена първоначално картата (ОФРМ), т.е. като умре устройството, както стана при мен, абонаментът вече не важи. За новото устройство се купува нова карта.
Имайте го предвид като си купувате карти с лайфтайм абонамент.
Разбирам ги напълно, трябва да имат продажби, за да се развиват, но аз лично се чувствам леко излъган и занапред ще се въздържа от всякакви лайфтайм ъпдейти за грешни пари.
Вчера пробвах Драйв -а с последната версия европейската карта и в София и в Пловдив - върви идеално, даже лайн асиста ми показа естакадата на надлез „Родопи“ в Пловдив, това ме изненада много приятно. Другия уикенд ще го пробвам и по селски пътища и ако и с тях се справи може би ще си остана само с европейската карта. И без това по непознати пътища на офроуд вече не ходим.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа