Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 21 Апр 2019, 01:51

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов живот за един Дифендър
МнениеПубликувано на: 18 Фев 2019, 19:27 

В началото искам да уточня ,че дифендъра не е мой. Собственика Митко и брат му Иван направиха и невъзможното за да върнат този автомобил към живот. Изображение
Снимките са с много лошо качество , за което се извинявам, снимано е в процес на работа без да сме целили конкретно да покажем дадена операция. Още с покупката на дифендъра стана ясно, че ще има много работа. Предишните собственици го бяха ползвали за дърводобивен автомобил, всички врати провиснали , купе разкикерчено, счупени стопове мигачи и много други неща. Сякаш предрешени да убият горкото джипче , но то не се е предало въпреки издевателствата на които е било подложено.
Планът за възкресение бе следния: премахване на стария двигател 2.5 тд 86 к.с. и насаждане на 200тди Изображение
Разделяне на рама и купе за реставриране на същите до степен годна за каране в гората Изображение
Изображение
Повдигане +2 ; брони и лебедка; шнорхел и още неща , които в процеса на работа щяха да излязат.
Изображение
Изображение
Изображение
За целта бе закупен донор дискавъри200тди 92г. който също беше препатил през годините. Изображение
За изправяне на купето на Дифендъра беше използван и дозер ,за да се напаснат отворите за вратите.
Последва и боядисване на купето, като тук е редно да кажа ,че това не е от суета а с цел боята да държи малко повече на горските препятствия. Тя е от същия материал с който бе боядисана рамата ( нещо като боди ) само че оцветена. Не бе търсен ефекта на съвършения външен вид( все пак е Дифендър). Резултатът удовлетворяваше собственика , само това имаше значение.
Изображение
Изображение
Последва подновяване на окачването с такова +2. Тук влязох в пререкание с Митко, понеже направи грешката да заложи на окачване от бритпарт (пружини и амортесори) за мен в дълготраен аспект това бе грешка, дано ме опровергае. Бяха закупени и подходящи гуми и джанти . Колата придобиваше все по красив (за мен) външен вид , малко грубоват и недодялан, но това и е чарът.
Последваха шнорхели лед бар, броня лебедка. По някое време Митко реши че виското се премахва и закупи ел перка за охлаждането. Това се наложи поради насаждането на другия двигател и невъзможността да се напасне дифузора( така и не намерих Р малък на клавиатурата).
С така направената Джипка дойде време за тестване в реални условия.Изображение
Проблемът бе че се разчиташе на старите диференцяли без ревизия и усилване а само със смяната на маслата. Това бе грешка и аз не я спестих на Митко . Беше ясно че няма да изкара дълго с такава окомплектация. В подножието на Витоша направихме прекрасна снежна разходка по черни пътища (и без пътища) в дълбок пресен сняг .
https://www.youtube.com/watch?v=0jQ812iTcpA
https://www.youtube.com/watch?v=XLrBCtaNi-E
https://www.youtube.com/watch?v=gIfafsQjr1w
Колата бе достатъчно проходима и с новия стар двигател 200тди си развърташе спокойно 33 -те.
Не след дълго 1-2 излизания офроуд дойдоха и първите проблеми- раздробена кръстачка на раздатка+ 2 смляни дифа. Митко бе готов да зареже проекта и да се откаже (добре че не го направи) . Тук имаше много псуване и закани за мачкане на джипката с багера , а аз съм сигурен че той би го направил.
След като имаше налични още 2 дифа и здрава раздатка в незнайно състояние беше логично да сложим и тях. Речено сторено, но резултатът е същият като с предните (всичко бе помляно за 2 разходки). На кратко и може би не в точна хронология това са събитията в новият живот на едно изстрадало джипче. Но животът му продължава благодарение на Митко , брат му Иван и с малките подстрекателски действия от моя страна.
Дифендъра очаква в близките дни новички преден и заден въздушен блокаж на Ashcroft ; компресор АРБ; усилени карета и полуоски 24 шлицови (пак еврейски) и усилени (drive flange) . За разпределителната кутия е поръчана усилена кръстачка и планети и сателити(еврейски/неналични до април2019г).
Надявам се скоро да пристигнат и Митака и Иван да я съберат по бързичко за да видим този път дали планината отново няма да си вземе нейното си. С новите части ще съм оптимист, но Митко има тежък крак и не жали машината, частите ще бъдат подложени на неистови натоварвания.

Когато пристигнат железата ако успея ще щракна някоя снимка ,стига да не ме изпреварят с монтажа.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Нов живот за един Дифендър
МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 12:00 

Това удоволствие няма крайна цена, но емоциите си заслужават.
Повече безаварийни разходки!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2019, 11:50 
Аватар

Изключителни аплаузи за начинанието!!!
Доколкото знам (нямам лични впечатления), тези гуми са повлияли пагубно на не една и две трансмисии - буксуване, развъртане с тежкия крак, потегляне и рязко спиране на буксуващото колело в терена (камък или друго) - строшаване нейде из трансмисията. Вероятно поръчаното от вас ще даяни, но имайте едно наум.

И никога Britpart

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2019, 15:01 

Част от поръчаните неща вече са тук :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
До няколко дена и полуоските и каретата чакаме :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2019, 22:13 
Аватар

Баф мааму !
Суперлативи !

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2019, 15:24 
Аватар

успех момци :2 :2 :2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Фев 2019, 22:01 

Днес дойде и останалата част от нещата :D
Изображение
Изображение
[imghttp://media.snimka.bg/s1/6342/038928759.jpg][/img] Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение
Разпределителната кутия вече е разглобена и се почва събирането. После ще дойде ред и на дифовете.
Ето една снимка на единствената част която ще се наложи да поръчаме:
Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2019, 19:39 

И така след почти едномесечна почивка на трупчета дифендъра пак влезе в гората :D . Този път вече с ревизирана разпределителна кутия ;скоростна кутия; преден и заден блокаж и нови полуоски. Разликата е огромна , колата стана неузнаваема. Имах чувството че може да се качи навсякъде, стига да ти стиска. Естествено пообиколихме на Витоша и после в Плана планина, където не подозирах че има такива прекрасни места. Пускам ви няколко снимчици от прекрасната разходка Изображение
Изображение
Изображение
Ето и едно кратко видео :
https://youtu.be/UUZvtEgqAGo

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2019, 22:02 

Къде карахте на Витоша?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2019, 22:44 

Петър Велков написа:
Къде карахте на Витоша?

От железница към хижа физкултурник, но не по пътеките а напряко и право нагоре, докато не се качихме над нея от лявата страна на съседния малък връх. Където е сниман клипа сме на едно ниво с академика и сме и от дясната страна през едно дере от нея.Там беше доста сняг с голями и остри камъни под него . Нямаше смисъл до билото да се зорим оставаше малко. Идеята беше да тестваме дали раздатката скоростите и блокажите функционират правилно . Съществената разходка беше в плана планина от космическата станция (така ми казаха че се казва :shock: ) до железница през полянки и черни пътища. Умишлено казвам разходка тъй като не е търсено да има екстреми .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 00:17 

Очаквам за втори път да ми се измрънка, че "спамя" по темата в тоя форум, но съм длъжен - Витоша е природен парк и движението на моторни превозни средства извън регламентираните пътища е абсолютно забранено (дори и по горските такива). Имай предвид, че засечените от мен нарушители "минават" през 6-то районно и отнасят солени глоби, или един вид - късметлии сте, че съм от другата страна на планината.

Разбирам любовта ви към марката, четирите задвижващи колела и свързаните с тях технически благинки, но е срамно да се тъпче в забраненото. Същото важи и за пишман-дрифтърчетата над Бояна, и за шейнарите на Конярника, и тия с моторите по обслужващия път до Черни връх и всички други, чийто л***а бършем живеещите и работещите във и за тоя парк. Имайте малко уважение - ако не към обслужващите парка, то поне към самия парк. Щото ако го нямаше, измежду ФПЧ-то дето дишате, нямаше да има останал кислород.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 11:05 

Петър Велков написа:
Очаквам за втори път да ми се измрънка, че "спамя" по темата в тоя форум, но съм длъжен - Витоша е природен парк и движението на моторни превозни средства извън регламентираните пътища е абсолютно забранено (дори и по горските такива). Имай предвид, че засечените от мен нарушители "минават" през 6-то районно и отнасят солени глоби, или един вид - късметлии сте, че съм от другата страна на планината.

Разбирам любовта ви към марката, четирите задвижващи колела и свързаните с тях технически благинки, но е срамно да се тъпче в забраненото. Същото важи и за пишман-дрифтърчетата над Бояна, и за шейнарите на Конярника, и тия с моторите по
обслужващия път до Черни връх и всички други, чийто л***а бършем живеещите и работещите във и за тоя парк. Имайте малко уважение - ако не към обслужващите парка, то поне към самия парк. Щото ако го нямаше, измежду ФПЧ-то дето дишате, нямаше да има останал кислород.

Що не глобите и концесионера на Витоша , като е.. майката на планината. Що не гоните зиловете и газките с дървата дето изораха безброй пътища, Или туристите дето изхвърлят толкова боклуци . Разбирам че закона така повелява, и доколкото повелява редно е да важи за всички без изключения. Концесионера може да качва коли и техника без санкция в частната си планина (защитена територия ).
Колко туристи глоби за палене на огън, колко туристи глоби за късането на защитени видове цветя?
Горенаписаното не пиша да се оправдая , качването беше нередно и това е единственото нещо с което ще се съглася с теб.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 15:28 

Всъщност не съм прав да отговарям по този начин на колегата Велков. И е абсолютно прав в това , че там няма място за Мпс-та . В случая не съм шофирал аз ,а бях куфара в кучкарника. Въпреки всичко е важен личния пример .
Г-н Велков ,ако сте овластен да санкционирате по реда на ЗАНН , съм готов да се свържете с мен и да предприемете действия по издаване на АУАН , защото така е редно и правилно. Другото е само приказки кой е крив и кой прав и няма отношение към случая.
модерирано от администратора

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2019, 00:12 
Аватар

Моля Ви колега,
от гледна точка на личната Ви сигурност, повече да не публикувате телефонният си номер.
Форумът не е зад протокол за сигурност и всички публикувани имейли и телефонни номера са публично достъпни.
Ако искате с колета Велков да се разбирате, има си ЛС за това.
Благодаря.
:beer

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2019, 01:48 
Администратор

Разумът е хубаво нещо, но най-чудесно е, когато го използваме!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа