Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 27 Юни 2019, 03:22

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Правила на форума

Теми проповядващи политическа, расова, етническа или верска (религиозна) нетърпимост, омраза или дискриминация са нежелани и ще бъдат изтривани. Постове в други теми свързани с политическа, расова, етническа или верска (религиозна) нетърпимост, омраза или дискриминация ще бъдат модерирани или изтривани. Изключение правят теми, в които единствено се честитят религиозни празници или не се нарушават цитираните по-горе правила.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ПП "Витоша" и кой откъде е
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 17:53 

Понеже хващам вече двама членове на този форум в издънка, искам (като за последно) да вкарам малко яснота в темата за Природен парк "Витоша".

1. Навсякъде, където няма асфалтиран път, достъпът на моторни превозни средства е забранен, като изключения се правят само за поддържащия персонал на парковата дирекция и стопанисващите хижи и други обекти на територията на парка.

2. Също толкова забранени са и паленето на огън, изхвърлянето на боклуци, пикаенето и срането където ви скимне, а на две места (биосферни резервати "Торфено бранище" и "Бистришко бранище") е забранено въобще стъпването на човешки крак.

3. Не ме интересува коя от изброените (и неизброените) забрани нарушавате - вие сте нарушител. Малоумни оправдания като "ама те и туристите", "той и концесионерът", "ама аз не съм видял" и всякакви подобни безумни щуротии просто не минават - разберете, че фикс идеята на българина, че "ако не се вижда, значи не цапа" и че "щом другите не ги глобяват, значи може и аз" са единствено признак на примитивност, пошлост и тотална липса на елементарна мисъл в главата на нецивилизования български селяндур.

4. Не, не съм в позиция да пиша актове, но съм запознат с всички възможни начини за подаване на сигнали, всички институции които потенциално биха могли да ви подгонят и достатъчно начини да ги ръчкам в ребрата, за да си свършат работата, а нарушителят да запомни много добре къде, кога и с какво е сбъркал.

5. Преди да се е обидил някой хвалипръцко от написаното по-горе - споко, пичУи, нема за кога, "аз съм чал", дет' се вика. Много ви здраве и безаварийно ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ПП "Витоша" и кой откъде е
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 19:24 
Аватар

Не разбрах само, хвалиш ли се или...... ? Просто не разбрах.

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2019, 10:19 
Аватар

Vlad написа:
Не разбрах само, хвалиш ли се или...... ? Просто не разбрах.

От това, което виждам, човекът е "сериозен играч", но очевидно бърка понятията форум, клуб и социална мрежа...

г-н Велков,
форумът е отворен за всякакви хора.
А с думи по смисъл "аз те тука излових двама, 'начи всички сте мършляци - ебете си майката, пИдИраЗи", нито Ви правят чест, нито ще накривите нечия шапка.
Всички разбрахме какъв сте и с какво се занимавате. Това тук е ФОРУМ, тук членовете на форума споделят и изказват мнение свободно.
Това тук не е контролен орган или съд! Т.е. Вие свободно можете да изказвате своето мнение и не съгласие, с поведението на определени членове,
но да категоризирате всички, които са решили да коментират Вашето писание като хвалипръцковци е меко казано инфантилно.
И само да уточня, аз съм турист. Запален турист. С огромно удоволствие се разходам из българските планини и всеки път на прибиране си нося по един чувал със събрани боклуци.
И се радвам, че споделихте, коя хижа стопанисвате. Така ще ми е лесно да знам, къде да не ходя по време на разходка.
Много Ви здраве, г-н Велков!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2019, 19:16 
Аватар

Правилно, Велков! Аз пък подкрепям казаното, защото Витоша се превърна в софийско сметище, благодарение на на въ илите се нискокултурни обитатели, които ги мързи да ходят и да си носят боклука и вече не е много гот да се качиш и разходиш сред сганта. Не знам кой какво е правил и се е хвалил във форума, добре ще е да се посочи точно какво се визира. Иначе вярно аман от дебили навред, та и на Витоша особено!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2019, 13:59 
Администратор

За пореден път приканвам да се препрочита отвреме - навреме с какво сте се съгласили при регистрацията си в този форум! Не излизайте от тази рамка!!!
Главата си залагам, че почти всички редовни членове на форума ще застанат зад смисъла на думите на Пепи, но едва ли ще подкрепят начина, по който го изказва - в това число и аз, като човек и админ.

Пепи, постарай се това твое избухване да е последно, защото ако се окаже предпоследно, ще ми е неприятно да те санкционирам. Свободата на словото няма нищо общо със слободията. На първото мястото му тук е сторено, докато второ не се търпи.

Темата остава като пример за "как не трябва да се държим тук". Ако някой има да казва нещо - да го казва свободно. Само да си мери думичките!
Благодаря за разбирането.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019, 22:23 
Аватар

Не се напъвайте,изгонихте още един човек от тоя скапан форум.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Мар 2019, 23:36 
Аватар

choko написа:
Чак пък скапан......

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019, 11:55 
Аватар

choko написа:

Чоко, въобще не си прав!
1. Ако смяташ, че можеш да промениш форума към по-добро, се заеми. Всяко предложение е било обсъждано.
2. Пепи се газира заради човек (Стояна Атанасов), който постъпи отвсякъде мъжки, като предостави пълна възможност на Пепи да го санкционира, ако е овластен. Също му поднесе извиненията си за карането през забранени места, както и за тона си, който е несравнимо по-мек и необиден от този на Пепи тук. Можеш да видиш диалога тук. Отговорът на Пепи беше тази тема, която е много, много далеч от мъжка постъпка.
3. Обяснението на Пепи, че напуска, защото е хванал "двама членове на форума в издънка" може да мине във форума на някоя детска ясла, но тук не виждам кой ще се хване. Всеки знае, че форумът няма и не може да има общо с това кой къде кара самосиндикално.
4. Ако искаше да е полезен, можеше да предоставя информация за защитени територии и т.н. Човек намира начин, стига да иска. Той, обаче, иска да се сърди и си намери повод - ти що се хващаш?
5. Такава разпасаност на емоции и неуважително поведение от зрял човек, особено насочени накъдето му паднало, говори достатъчно красноречиво за човека.
Изумителното за мен е, че Пепи се оказа от хората, които оставят след себе си усещането "срах тук". А не е нужно да е така, нито пък правеше впечатление на такъв.

И никога Britpart

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019, 19:31 
Аватар

В този случай Вельо определено е прав !
Чоко е голям пич, но в никакъв случай не е прав, че това е скапан форум. Тук намерих много стойностни хора и се гордея че ги познавам.

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019, 20:29 
Аватар

Тона е груб, но в основата има право. Той казва, че вече 2 пъти във форума среща нарушители. Не знам втория път, но карането през трева предизвиква ерозия и е доста зле не само за защитени територии, а и по принцип. Съгласна съм за тона, че е груб, но може би се е нагледал на доста грозни гледки и нагли, невъзпитани, безсъвестни хора в планината и затова реагира толкова остро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019, 22:27 
Аватар

Сега и срещу мен скачате.ок готов съм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2019, 23:05 
Администратор

Чокич, никой не скача срещу теб, както и никой не е скачал срещу Пепи, нито някой го е гонил. Докато аз съм админ, никой срещу никой няма да скочи тук, както и ще се спазва тон на вежливост и уважение. Освен това всеки член на Клуба помни или може да прочете, че аз съм предлагал най-тежките рестриктивни мерки за каране в защитени територии, така че тук сме с Пепи на един акъл.

Вкратце - тук е царяла, цари и ще цари вежливост. Пепи пренебрегна това два пъти и затова го върнах в "регистрирани потребители". Междувременно, той сам си е деактивирал профила, което няма отношение към нищо и не е определило никакво мое решение.

Форумът е плод на съглашателство и единение, както и на личен в името на единението компромис на хората от Клуба. Кой какъв епитет му дава е безразлично. Той е такъв и ще остане такъв, докато Клубът не реши друго.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа