Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 17 Дек 2018, 15:13

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Акумулаторите
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013, 11:16 
Аватар

'Баси съвпадението преди 2 дена си мислех дали да се пробвам да го напъвам да го отварям,
да видя колко е необслужваем и дали не трябва малко да се долее електролит на въпросния S4.
:mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2013, 11:59 
Аватар

Ядец, цялата автоиндустрия върви към необСЛИЗваемост и замяна на цели модули при повреда, ама вие си търсите капачките и аква дестилата и туйто. :D

Цецо, добре, че ни си го барнал със злодейката, че като се разхвърчи оная киселина, мамата ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2014, 12:43 
Аватар

С първите студове се съживява и тази тема 8-)
Нещо ми изневеряват познанията по електротехника та да питам знаещите: умрял акумулатор на твърде сложна кола, в смисъл пълна с електроника, подават напрежение от друга кола с кабели, но объркват поляритета, на сложната кола изглежда няма защита от подобна дуращина и първо и кипва умрялия акумулатор после се пали реле в блока с релетата. По думите на един от участниците в сакатлъка, след като са я поканили да запали наобратно са оправили грешката, но сакатлъка е бил налице. В момента колата е труп, рових в нета и установих, че точно този модел изобще не трябва да се оставя без напрежение, т.е. и като се сваля стария акумулатор се връзва поддържаща батерия щото... не продължих, причерня ми.
Утре ще ходя по сервизи и ще паля свещи, но все пак искам да чуя мнения относно размяната на поляритета - според мен трябва да има защита, за акумулатора е ясно, но за самата кола нещо не ми се връзва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2014, 10:41 
Аватар

За да не виси във въздуха предишния ми пост - продължението: колата е Мерцедес W203, щетата за момента е преден SAM модул, развръзката е непредсказуема, защото не се знае освен този модул дали не е изгоряло нещо друго напр. основния компютър на колата, който е бил нагрят от изгорялия модул и задния SAM (има и такъв), дали новия модул (вероятно втора употреба) ще може да се препрограмира и дали колата ще може да се съживи.

Пиша тук за да може притежателите на нови модели LR да имат едно на ум при подаване на напрежение от друг автомобил и при смяна на акумулатори и най - добре да прочетат преди това уМътването за употреба. Ако в книжката не пише нищо по въпроса, то това значи, че от LR са преценили, че тази наглед проста процедура трябва да се извърши в сервиз, естествено оторизиран.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2014, 14:23 
Аватар

За съжаление електрониката в автомобила няма защита от обръщане на поляритета на захранващото напрежение, защото по белия свят такова упражнение като подаване на ток от друг източник и то с обратен поляритет го няма в описаниято.

Иначе от подобни изпълнение вече съм правил електроники на разни автомобили, в повечето случаи щетата е непоправима. Аз не разбирам какъв модул ми носят, даже и не знам как работи, но след като го отворя щетите се виждат с просто око, буквално "гръмнали" елементи (в захранващата част).
Драмата е още по сериозна, защото платките са 4-6 слойни, а ми се е случвало да виждам пробита платка ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2016, 09:44 
Аватар

В началото на новия "акумулаторен" сезон, ако някой си търси зарадно за акумулатор или се чуди за къФ му е - другата седмица в Лидъл пускат от тяхните зарядни на прИмоция по 33 лв. бройката (това пише в брошурата им).
Позволявам си да назова и търговската верига и продукта им, защото ползвам такова от близо година и съм много доволен. За тези пари получих компактно, леко и "умно" зарядно, произведено в Германия, което има три програми - 6 волта (мотоциклетна), 12 волта (автомобилна) нормална и 12 волта в студено време. Зарядното е с осветен дисплей, който показва напрежението на акумулатора при свързване и подаваното напрежение при заряд с точност до 0,1 и степента на зареждане и има само един бутон, с който се избира програмата. 12 волтовите се избират автоматично от устройството в зависимост от околната температура. Има защита от обратно свързване, има и режим поддръжка на акумулатора т.е. и да го забравите свързано на акумулатора след зареждането му минава в този режим и вместо притеснения "изключих ли го или не" имате един акумулатор в максимално добра кондиция. Зарядното е комплектовано с доста дълъги мрежов кабел и кабели за свързване на акумулатора с щипки накрая. Всички връзки са капсуловани, т.е. няма открити клеми и не е необходимо при всяка употреба да свързват кабели.
Зарядното си има и недостатък - малък заряден ток, в пиков момент доколкото помня достигаше до 4 А, т.е. не става за бързо зареждане. Последно го ползвах на мерца от предишните ми постове, при свързване показа 11,9 волта, след два дена беше спряло да зарежда и показваше 12,6 волта.
Отзиви за това зарядно може да прочетете и в оффроуд форума. За тази цена според мен си заслужава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2017, 11:34 
Аватар

Пак в началото на отоплителния сезон - някой купувал ли е скоро акумулатор, да сподели, че утре ще купувам на фолкщайгена. В момента е с Берга Пауър блок вече пета година и взе да сдава багажа, сутрин върти мудно, като го оставя с включени габарити и радио лека - полека пада напрежението, няма какво повече да искам от него. Ще търся или същия или нещо подобно 75Ач, 77Ач или 80Ач като в момента.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Дек 2017, 16:13 
Аватар

Michael написа:
Пак в началото на отоплителния сезон - някой купувал ли е скоро акумулатор, да сподели,....

Аз, за корсата на жената преди около 4 месеца, ако го бройкаш за скоро :mrgreen:
Бош S5 63Аh - с връщането на стария ми излезе нещо от рода на 150лв. от акумулатори.бг заедно с доставката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Дек 2017, 10:33 
Аватар

Отидох при едни, от които купувам четвърти акумулатор вече и не съжалих. Взех синя варта 80Ач, 740 А стартов ток, 2 г. гаранция за 180 лв. с връщане на стария и демонтаж/монтаж (на пасатя акумулатора е между чистачките отпред почти под джама и монтажа е леко тегав).
Сега и на двете коли съм с едни и същи акумулатори, ще ги видим как ще се представят.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 3 часа