Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 17 Дек 2018, 15:44

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвети преди покупката на RANGE ROVER VOGUE 2005
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2017, 23:45 

Останах си верен на тази екзотична марка и това си е ...
Захласнах се по L322 и гледах и гледах и се нагледах на какви ли не не работещи неща. Един без климатик, друг без бавни , трети без дисплей , четвърти му свети вътре всичко що е лампа ...Други с висящи брони и тракащи мотори и така на татък.Да не споменавам и за цирковете дето играят продавачите за въздушното....
Аз само си мълча и им гледам сеира...
Ще се навра на този щото всичко , което пробвах му работи - поне за сега де :mrgreen: ...
Та ето го евентуално моя джип
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21497536746881114&slink=3rhqtl
Нека колегите дето имат такъв да споделят какво още да гледам и пробвам...
То послето е ясно по тия возила ...
Каква я мислихме , а тя каква стана...
До колкото я карах само нещо в ляво отпред причуква по дупките и левия маншон е скъсан. Не е обслужена....
Ще съм благодарен да понауча нещо за модела преди да съм го платил - утре - другиден... ???
Моя стария вече се продава ... :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Съвети преди покупката на RANGE ROVER VOGUE 2005
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 09:52 
Аватар

Точно на теб и точно за тази кола не бих давал акъл, само ще ти пожелая повече късмет, щото аз нямах....
Това с маншона автоматично означава каре. Ако е външно може да се смени само то - към 150 пундета без ДДС, ако е вътрешно се сменя заедно с полуоската и тогава цената е друга.
Иначе отпред е нещо като МакФерсон - подрамник с два долни носача и стойката на амортисьора и май могат да се сменят само възглавниците, т.е. не са едно цяло с амортисьора като на немските аналози.

Успех, ти ще си първият с такава кола в този форум!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 21:01 
Аватар

Ако тоя скъп Форд ако ти харесва няма лошо, ма не е 2005а, ми е най- много 2004а. Предполагам знаеш каква е разликата. Иначе това което се вижда по снимки е много добре.
И аз ги гледам, ама искам В8 ТДИ, ще чакам още да им паднат цените... :D

ПП- Сега малко ще ни отвориш очите за болешките на Л322 :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 11:21 

Вече е мой... Свали ми само дребни парици от цената... :(
Действително е ноември 2004 - излъгаха ме само с една година .
Абсолютно всичко му работи за мое учудване.
Впечатленията ми са - много пъргав и динамичен. Сложили са му чип в София за 900лв и бил на еди колко си над 200кс. Не знам и не разбирам дали е истина щото не съм карал друг такъв. Струва ми се че е малко по-широк вътре или това е илюзия заради светлия салон. Има подгреви на волана и на задните седалки , но няма обдухване . Вчера го поразучих малко и открих че освен печка с часовник , има и вентилация като не си в колата и е на припек пак с часовника се настройва да вади горещия въздух навън. Не мога да разбера дали е с блутуд или с друга сим карта, щото на волана има бутон тел. с гласови команди... Вечер през предното стъкло се вижда едвам забележима мрежичка ???
Това ми са впечатленията от вчера ...
Тепърва ще си показва магариите явно , но дано да им паднат цените скоро за да станат по-поносими за притежание и да има споделяне на проблемите им...
За сега никой нищо не знае за тази екзотика...???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 12:45 
Аватар

Честито и безаварийни километри. Поздравления за готината придобивка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 19:54 
Аватар

Честито, само нафта, гуми и масла.
:beer :beer :beer
новия12 написа:
... Вечер през предното стъкло се вижда едвам забележима мрежичка ???

Нагревателя на стъклото е това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2017, 14:09 

Трети ден - всичко е наред и нищо още не се е развалило.
Ръчкам я яко и сериозно. Чакам теглича и я впрягам пред лодката. Новата ми е почти 3 тона. Ще обикаля впрегната из горещата Гърция. Там на жега от 40 и нагоре градуса и баири , ще се разбере дали ще има смелост и късмет да завърши сезона...
Градско средно натискане под 15 разход с клима не пада... Компа показва 15 - 17...
За сега старата джипка я мъча на 5 пари . Идват всеки ден да я гледат ама се с по 4 - 4.5 пари . Веригата се пообажда , но всички се притесняват само и единствено от въздушното... Колко и докога ще работило и после ко щели да правели... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Авг 2017, 19:57 

Здравейте колеги, от много години се оглеждам по този джип Land rover Range Rover 3.0d V6 VOGUE. Година 2005 . Но много ме плашат ,, разбирачите". Бил чуплив, от сервиза няма да излезеш. А частите много скъпи. Бягай далече от този джип за да не си топиш главата в оцет и те такива неща. Въпроса ми е; наистина ли са толкова зле тези джипки. Само външно и вътрешно ли изглеждат толкова добре, а ходова част, двигателя и електрониката тотален shit. Колегата с Рейнджа нека да сподели повече. За два месеца от както го притежава имал ли е нещо сериозно. Знам че 2 месеца са прекалено малко но е повече от нищо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2017, 10:20 

Аз за близо месец обиколих и се нагледах на бая екземпляри. На много не им работеха все по някои копчета.... Я климатик , я бавни , я асистенцията , я спортния режим, за въздушното на половината не им работеше.. Повечето джамбази ми обясняваха , че нещо бушоните трябва да се проверят... :lol:
Аз търсих с белия салон вътре и с подгревите... Факта , че разбирам не малко от коли ме затрудни в избора..
Предишния собственик не беше търговец , имаше три коли и трябваше да продаде някоя от трите си. S класа 2008 , БМВ 7 мак 2006 и тая джипка 2005. Бързия ми поглед на останалите му коли ме наведе на мисълта , че това е моя продавач. Даде ми фактура от некъв тунинг център в София че са я напомпили до около 240 КС. Наистина по светофарите чукам СПОРТ МОДЕТО
и мачкам малките гъзари с лястовиците и другите колици с многото лепенки по предните калници.. :lol:
За момента нищо не и се е развалило. Навъртях и около 3 000 км. Дърпа яко лодката . Вещи колеги по автоматиците ми дадоха съвет като дърпам лодката , през градовете да карам из трафика на ръчен режим..??? А не на дириктна ??? В нафтата и сложих две добавки на Бардал , че нещо леко притрисаше като студена . От дюзите е било - щото се оправи. Много динамична и пъргава е . Возията е уникална. Спечелих бас с моя приятел , че е по широка от вътре от GL класата с 8 см...Мерихме кора - кора и стъкло стъкло... Баса беше 3 дена на кръчма ... :lol:
Имал съм Експлорър бензин , Ем Ел дизел, Последната Фронтера дизел и П38 цата дизел от джипките. Тая ги трепе по всички показатели..
Интериора вътре за разлика от другите джипове изобщо не е скучен. Управлява се леко и завива с по метър по добре за разлика от Р38 цата. Разпределението на въздуховодите на климатика за разлика от Р38 цата са оправени вече и студа е навсякъде...
Пльоснах се от Англия за хром пакет и прагове . С още 2 000 лева се сменят предната решетка с хромирана стил Суперчарджер , и една камара хром лайсни... Огледжам се за 20ки джанти. Сега съм с 18ки.
Частите и са скъпи за момента тук , дори и в Англия не са евтини.
Все още за нищо не е изревала...
Ако си от Пловдив - свържи се с мен, да врътнеш едно кръгче...
Моето наблюдение е , че под 15 000 лв - читава до момента няма ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2017, 21:57 

Благодаря колега за изчерпателният отговор. Гледах много и МЛ-ите, но като погледна РР просто ме кефи. Лошото е че хубавите екземпляри започват от 15 к. Тези които аз гледам в мобилето, са на по 12-13. Аз до сега не съм бил на оглед.
http://m.mobile.bg/details/21491923286434762
http://m.mobile.bg/details/2148259441218339
Ето два линка на тия по които се заглеждам.
Тези двата не са Вог но от снимките изглеждат що годе добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2017, 22:06 

http://m.mobile.bg/details/21501514949080432
Ето и този също го заглеждам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 10:23 
Аватар

И 2те коли не са 2005г. Хубаво е да са истинка 2005г, за да са изчистени дребнолиите, като прегряващата кутия (заменят я с ZF, преди това е GM), и електрически щуротии.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 10:51 

krisaliks написа:
И 2те коли не са 2005г. Хубаво е да са истинка 2005г, за да са изчистени дребнолиите, като прегряващата кутия (заменят я с ZF, преди това е GM), и електрически щуротии.

Колега как да разбера да ли е истинска 2005, външно да ли се различават. Или трябва в мото пфое да се провери. Аз и без това съм решил, преди да се осъществи сделка, задължително в сервиза на мото пфое да се провери.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 11:01 

https://m.mobile.bg/details/2148259441218339
http://m.cars.bg/carview.php?id=2063295
Ето още два линка. Тази от cars.bg , определено ми харесва. Поне така от снимките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2017, 11:08 

Ако все пак не намеря хубава и запазена, поддържана. Съм склонен да изчакам докато им паднат още малко цените на 3.6 d V8.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 3 часа