Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 22 Апр 2019, 21:21

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Range Rover sport 3.6 hse
МнениеПубликувано на: 19 Яну 2019, 22:34 

Здравейте , спрял съм не на рейндж спорт 3.6 ТД 8 hse (2008 год) моля някой който има такъв модел нека сподели поддръжка заслужава ли си недостатъци предимства и т.н

Sent from my iPhone using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Range Rover sport 3.6 hse
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 13:45 

Aleexx332 написа:
Здравейте , спрял съм не на рейндж спорт 3.6 ТД 8 hse (2008 год) моля някой който има такъв модел нека сподели поддръжка заслужава ли си недостатъци предимства и т.н

Sent from my iPhone using Tapatalk

Поддръжката е скъпичка долното е за вог3.6
Предни накладки брембо олд-244,34 лв/на 20000км
Преден диск -134 лв/на 40000км
Сензори за износване 33лв
Спирачен диск заден 2х133 лв /40000км
Задни накладки 84лв /20000км
Сензор задни нкладки 33лв
Маслен филтър 18.33лв / 10000км
Ввъьдушен филтът 41.67лв / 10000
Горивен гилтър 83.67 ле / аз лично на 10000 сменям.
Поленов филтър 41.67 лв / 10000 км
Масло 9.5л кастрол Едж проф. 20.80лв/ 10000

Носач преден долен 153.33лв
Шрнир преден носач 63.53
Вътрешен кормилен накрайник 83.30
Нов алтернатор 900лв

Виско перка 553.33лв
Термостати на егр клапани(2бр) по 505.41
Предна възд. Възгл беше преди 3 год. около 650лв
Горните цени са без ддс извадени от мои фактури.

Турбини комплект 2 бр преди 4 год. 9600 лв
Челно стъкло пилкинтън 980лв и още много.
Ако нещо конкретно те интересува питай.
Аа да разход 13/100 софииско

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 20:13 
Аватар

Е че това си евтино, да не е като на корса. Но примерно сравнено с Х5, МЛ, Q7 (които са много далеко от Л322 фейс), че даже е по евтин от е60 и 4ф.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 20:54 

krisaliks написа:
Е че това си евтино, да не е като на корса. Но примерно сравнено с Х5, МЛ, Q7 (които са много далеко от Л322 фейс), че даже е по евтин от е60 и 4ф.

Евтино е ако е еднократно или рядко. Тук говорим за консумтиви(повечето) които се сменят доста често. Честно казано на обслужване масло филтри оставяш 1к. . Ако е второ обслужване вече си дубъл щото и накладки трябва. Не е скъпо просто ние сме бедни това е.
Да може и да не сменяш на 10000 , може и алтернативни части да намалят цената, но за такъв клас автомобил е немислимо и кощунство да се прави компромис със обслужването.
Колата която аз карам е служебна закупена нова. Понеже има планиране на разходите за фирмените коли и се пише прогнозен бюджет , винаги сме залагали 20к годишно за подръжка и познай винаги сме го надвишавали. В момента стойноста на подобен автомобил е приблизително равна на стойноста на годишната му подръжка ( зависи колко се кара де. ) Мой средно годишен пробег е 30-50к. Км.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2019, 22:27 
Аватар

Ако ще се кара РР 30/50к на година, по добре нещо ново.
Имат ресурс който се изчерпва, след 200к км вече започва да умира всичко, така че както каза всяка година ще си го "купуваш на ново" и не е целесъобразно. Което си е нормално. Но реално цените за части и обслужване, в сравнение с това което предлага са смешни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 10:28 

krisaliks написа:
Ако ще се кара РР 30/50к на година, по добре нещо ново.
Имат ресурс който се изчерпва, след 200к км вече започва да умира всичко, така че както каза всяка година ще си го "купуваш на ново" и не е целесъобразно. Което си е нормално. Но реално цените за части и обслужване, в сравнение с това което предлага са смешни.

Прав си че нещо ново е по добре. Само с ресурса не съм съгласен точно на 3.6 . 200к за този двигател са нищо при редовно и правилно обслужване. В момента съм на 360000 и нищо освен периферия(турбо) не е пипано. Даже скоро ходих да питам дали не е необходимо веригата да се ревизира и ми казаха че преди 700-800 000 надали ще има нужда. Проблема е именно в редовната подръжка от там почват проблемите. Ако колегата има възможност нека покара и да прецени, мойто мнение е че колата е жестока и има жестока подръжка която ако някой си позволи да си спести после почва да говори че Р.Р. много се чупели.
Още нещо само да добавя, което е на база личен опит. Ако се взима такава кола за малко километри годишно - не си заслужава защото тогава започват проблемите. При нас имаме 2броя идентични : едната която аз карам се кара всеки ден , спира се само за ремонт и обслужване. Другата е на 140 000 км кара се рядко и постоянно и е задръстен дпф а, все нещо и свети и все нещо се шашка по тоците.
На тази която аз карам не знаех че е с дпф(никога не е изписвал подобна грешка) . Тоест не е оферта и да си я вземеш и да ти седи само за 10000км годишно , някак си не им понася стоенето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 11:03 
Аватар

Т.е. изобщо не е оферта това да се ползва за личен автомобил? Нямам намерение да купувам такава кола, просто ми стана интересно, защото поне аз за пръв път чета в нета подобни данни, които за масовия потребител са просто шокиращи.
Имам съученик, който кара втори ГЛ и от него знам, че подобен автомобил се кара само нов до датата на изтичане на гаранцията, след това ти ставал „ортак“ във фирмата.
20 000 годишно е ФРЗ на един качествен служител.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 11:55 

Michael написа:
Т.е. изобщо не е оферта това да се ползва за личен автомобил? Нямам намерение да купувам такава кола, просто ми стана интересно, защото поне аз за пръв път чета в нета подобни данни, които за масовия потребител са просто шокиращи.
Имам съученик, който кара втори ГЛ и от него знам, че подобен автомобил се кара само нов до датата на изтичане на гаранцията, след това ти ставал „ортак“ във фирмата.
20 000 годишно е ФРЗ на един качествен служител.

Да за личен ,който се ползва рядко не си заслужава.
Имай впредвид че в тези 20000 влизат всички разходи за автомобила като каско(2500-3000) Г.О. , данък, гуми(2000+2000 които не с всяка година) . Ремонти и обслужване.
Давам и сметката за гориво - 300 -450 л нафта
месечноо горе долу.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 12:55 
Аватар

Точно тук се крие заровената мотика, че някой го купува от някоя автокъща на безброй килиметри, лашкан до последно, обслужван във фирмения сервиз само докато е бил в гаранция и като почне да го стяга почват писъците.
Лошото за нас като потребители на такива автомобили е че оставаме без алтернативи. Няколко пъти са ме питали след Д1 и Д2 какво ще си купиш. Е е ми в тази ситуация просто нямам избор, освен някой дифендър, но пък те стават все по - златни :evil:

Разходите са си такива, кривият момент е с цената на труда в България и в това че фирмите у нас дават повече пари за сграден фонд и автопарк отколкото за труд и погледнато острани е леко унизително.

Ще се радвам и занапред да споделяш впечатления от автомобила.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Фев 2019, 20:01 
Аватар

Така е, съгласен съм. Имах предвид не че след 200к ще го хвърлиш, ами след 200к км всичко започва да се по обажда, защото до тези километри се е карал от някой паралия (не всички, но голяма част от тях) и го е карал като "служебна кола", 4години и следващия.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа