Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 21 Ное 2018, 22:44

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Предна броня за Дискавъри 1
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 08:48 
Аватар

Приемам идеи за предна броня без лебедка.
Моята идея е сегашната броня, след като се освободи от излишната пластмаса, да се подсили с две тръби по дължина наварени върху нея, отгоре ф 30-40 отдолу ф 20 и по средата да се затвори с ламарина 2-3 мм, т.е. да се получи нещо като кутия с лек наклон надолу и тя да продължи до началото на калника, т.е. да стърчи ималко отстрани. Отделно от това една тръба ф 30 нагоре м/у двата фара леко стърчаща над предния капак, за да пази предната решетка и от нея две вежди ф20 на нивото на фаровете до двата края на бронята - да пазят мигачите и евентуално за тях да се хванат вантите.
Другият вариант, понеже щатната броня събира гняс отвътре и ръждясва - да се ползва само основата й за захващане към рамата и да се надгради по описания по-горе начин, като тръбите се затворят и отзад.
Все още не съм говорил с железарите, дано да не са се гмурнали.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Предна броня за Дикавъри 1
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 12:42 

Michael написа:
Приемам идеи за предна броня без лебедка.
Моята идея е сегашната броня след като се освободи от излишната пластмаса да се подсили с две тръби по дължина наварени върху нея, отгоре ф 30-40 отдолу ф 20 и по средата да се затвори с ламарина 2-3 мм, т.е. да се получи нещо като кутия с лек наклон надолу и тя да продължи до началото на калника, т.е. да стърчи ималко отстрани. Отделно от това една тръба ф 30 нагоре м/у двата фара леко стърчаща над предния капак за да пази предната решетка и от нея две вежди ф20 на нивото на фаровете да двата края на бронята - да пазят мигачите и евентуално а тях да се хванат вантите.
Другия вариант, понеже щатната броня събира гняс отвътре и ръждясва - да се ползва само основата й за захващане към рамата и да се надгради по описания по горе начин, като тръбите се затворят и отзад.
Все още не съм говорил с железарите, дано да не са се гмурнали.

Така и така ще режеш и правиш железа, по добре се ориентирай към готовите модели за идея.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Предна броня за Дискавъри 1
МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 13:10 
Аватар

Я направо да пусне модела нарисуван. Да го изкоментираме, и да я пуска серийно. На мен лично много ми харесва бронята на Пепи Петракиев. В стилс на падокската-силова, прибрана по контура на заводската, с отвори за пишката на джека и с отвор за лебедка. Ама 600лв, ша ма прощаат.
Дайте да му искаме шаблоните. После по 100лв на парче за бате Мите и 100лв на парче за матРИал и тЕ ти булка клонирана броня.
Само Лазар да каже дали има разлики в закрепването на Диско 1' и Диско 1". Тука май повечето сме с такива машини.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 13:48 
Аватар

Мдааааа, нарисуваното остава. Другото е плява и пепел. Иначе образно казано трее си чертеж, може идеен, може реален. Иначе ще си приказваме за различни неща почти сигурно безрезултатно.

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 14:07 
Аватар

Ето я моята:
Изображение

Изображение

Изображение Изображение

И никога Britpart

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 14:56 
Аватар

Темата в големия форум я изчетох, видях всички снимки и петракиевото дело.
Аз лебедка няма да слагам, така че ще е нещо като на Вельо, но пък неговото ми е малко голямо и тежко.
Всичко зависи от това стоковата броня в какво състояние е. Ако не е много изгнила може само да я затворя отзад, да я продължа отстрани и да заваря тръбите върху нея.
Това е най - бюджетния вариант за укрепване на бронята и за използване на наличното.
Засега имам само идеи, чертежи йок.
Изпълнението ще е "преразказ по картинка", живот и здраве другата седмица, че сега камилата е при тенекеджията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 15:11 
Аватар

Като добавиш тръби на заводската броня, общата й маса ще е колкото на моята, но не и здравината. Моята не е много по-тежка от свалената заводска. По груби спомени - около 30кг. Заводската с пластмасите и халогените по усет (носене на ръка) беше около и вероятно над 20кг. По здравина са несравними.

И никога Britpart

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 22:02 

Аз имам идея да махна само найлонките в края и да продължа бронята към калника с ламарина 2мм като продължението ще се стеснява нагоре, а не да се разширява като сега надолу. Евентуално да им сложа разпорки отвътре. Дупки за джак се правят и на фабричната ламарина в кухините на рамата + парче тръба, заварено отвътре и опиращо при монтажа в горния хоризонтален край на рамата. Дървета няма да събарям, но и ми писна да импровизирам в монтажа на лайнонките като ги перне някое храстче :mrgreen: Същото упражнение ще пробвам и на задната, макар там формата да е по-сложна. Иначе не ми се струва разумно да се заиграва човек с тръбно укрепване - по-добре, а и по-лесно и естетично, изцяло нова по схемата на Петракиев или Вельо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 22:08 
Аватар

Оригиналната броня е кашкавал. За сметка на това пък лесно се изправя. Бронята на Вельо е най-красивата и здрава която съм виждал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2011, 22:13 

Е, то и рамата като мине пълнолетие е кашкавал :mrgreen: Та по-добре бронята да млатим с чука.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Сеп 2011, 00:40 
Аватар

Аааа, чакай! Рамата още в зародиш си е гъвкава. Казват й жива рама. Ако пък я наяде ръжда, става баш кючекчийка :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2011, 11:53 

Абе след ощя няколко срещи с идиоти по пътя, колкото и да струва една хеви дюти броня, ще си я монтирам.
3 пъти вече ми се случва да ми скачат на предницата и да се разминавам на една боя разстояние, по пътя се разхождат всякакви самоубийци с леки коли!

Имам идея да е нещо като бронята на вельо, но малко тежичка и малко по-дебела.
Вече не ми пука кой ще отнеса с нея ама демиджа да не е само за моя сметка.

Така и така говориме за брони, дайте идея за защита от страничен удар?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2011, 14:03 
Аватар

Пързалячка-степенка, закрепена към ушите на шасито, където се захваща купето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2011, 16:30 
Аватар

Lazar написа:
Пързалячка-степенка, закрепена към ушите на шасито, където се захваща купето.

Облечена с жп релса :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Сеп 2011, 19:30 

Преди няколко години като си взех Диското, тъкмо го регистрирах и, прибирайки се, минавам през най-оживеното кръгово в нашия град. Да, ама то е с динамиката на икарус от градския транспорт, пък аз- пълен лаик в управлението му :mrgreen: Навлизам без предимство в кръговото, аха да мина и някой изтребител се стрелне пред мен. На петия-шестия опит виждам дупка в трафика и решавам - аз съм. Тръгвам на първа и от никъде пак се стрелва някой :shock: ("Мексиканеца" гледали ли сте? :mrgreen: ) Натискам спирачка без да изключвам и в следващия момент с удар диското изключва от скорост. Притесних се и реших, че има нешо гнило в скоростната кутия, но така или иначе се включих в кръговото. Поглеждам огледалото и виждам нЕкакъв елемент спрял след мен и прикляква под предницата си :D . Аха, викам си, не е скоростната кутия. Изчаквам го да ме настигне, слизаме и той ми казва:
-Ти нали тръгна?
-Ми тръгнах...
-А що спря?
-Ми неможах да мина...
-Да ..... мама му, ми сега?
-Да викнем кат ако искаш :roll:
-А, кат ше викаме, кво ше ми помогнат?!
-Ами съжалявам, тогава аз си тръгвам..
Натресъл се в теглича с предния си номер, като желЕзото стигнало през бронята и номера до радиатора на фордчето :mrgreen: Пък аз даже не го усетих :D
Сега, като наближи зимата, пак си монтирам грозния теглич и предния тръбен булбар или както там се казва :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 3 часа