Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 23 Юли 2019, 22:57

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: На палатки в Родопите
МнениеПубликувано на: 09 Юли 2019, 10:04 
Аватар

През годините традиционно членове на клуба се събирахме за по няколко дена на палатки около някой от големите язовири „Голям Беглик“ или „Широка поляна“. За съжаление трядицията почна да отмира и през последните години ходим само аз и Дамян.
Надявам се тази година като пиша в този раздел да има повече участници.
За тази година удобните за мен дати са от 02-03.08 до 09-10.08 или следващата седмица 09-10.08 - 16-17.08.
В събота се разходихме до „Широка поляна“, времето беше супер, чак ми беше странно, че няма нито един облак, язовирът е спаднал, той е с доста променливо ниво, вода има по чешмите по пътя, но тези около язовира текат слабо. Старите ни места за бивак бяха свободни. При тях проблемът е с дървата за огъня, просто няма такива. Общо взето нямаше много хора, но по обяд и след обяд надойдоха предимно младежи за по една вечер. Билките все още не са напълно разцъфтяли, гъби нямаше, изглежда тези порои, които се изсипват в Пловдив са само локални, защото и пътя беше сух. Нямаше и узрели ягоди и малини, та се надявам в началото на август ситуацията да е по - различна.
Ходихме и до „Доспат“, там загледах една поляна, близо до доста добра чешма и до добър за риболов бряг. Мястото ми хареса и ми се ще тази година да разпъна там, още повече, че този язовир не се източва и държи доста риба, въпреки набезите на безброй рибари с лодки и без лодки. Освен това е и по - ниско и няма да има температури от 5- 6 гр. сутрин.
Мястото на бивака ще се уточни допълнително.
Датите - според това за кога ще има желаещи.
На мен ми се ще да се кача още в петък, за да завардя място, после по телефоните ще се уговорим.
За тези които желаят да дойдат - трябва да си носите абсолютно всичко за диво къмпиране за поне една седмица, изключая вода и храна - вода ще си наливаме от чешмите, храна обикновено се носи повече от необходимото, но и винаги може да се отскочи до Доспат или Батак и да се пазари.
Джипът не е задължителен, масово хората са с леки коли, но пък в леката не можеш да качиш толкова багаж и трябва да се внимава много по черните пътища.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: На палатки в Родопите
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2019, 12:58 
Аватар

Няма интерес към мероприятието, но да напиша, че засега датите са от 02.08 до 06.08.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа