Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 19 Май 2019, 17:21

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Северозападна България 2019
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 14:29 
Аватар

Понеже много се заседяхме и отдавна не сме ходили някъде заедно предлагам да си направим една екскурзия до Северозападна България, където се канехме да ходим да подпомагаме стари хора, но така и не стана.
Идеята ми е през София и Петрохан да се слезе отатък Балкана и да не се кара по главния път към Видин, а по паралелния през разните селца вкл. и Чипровци да Белогардчик и оттам наобратно вече, който както иска.
Ориентировъчни дати - Гергьовден, падат се три почивни дни, т.е. две нощувки и до тогава ще е достатъчно зелено и пролетно.
Настаняване - Петър беше предложил нещо - нека да дообясни, ако не ни устройва да потърсим къща за гости. Всъщност настаняването зависи и от това колко хора ще се съберат за екскурзията. Аз се надявам да сме в пълен състав, т.е. четири калпака.
Допълнително ще се уточни маршрута в подрбности според това какво има да се гледа в района и какво искаме да видим. Аз не съм карал през Петрохан и не съм ходил изобщо в този район, ако не се брои едно ходене във Вършец през детските ми години, от което не помня нищо. В Белоградчик и Магурата ходихме преди години с фабията по главния път, та ще ми е интересно всичко наоколо.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Северозападна България 2019
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 17:29 

1. Пътища

Подредени от най-асфалтиран към най-красив:
- Е-79 го забравете. Няма да се аргументирам, мисля че няма и нужда.
- София - Петрохан - Берковица - Боровци - Долни Лом - Белоградчик - предпочитан от мен маршрут при пътуване с лек автомобил и/или когато бързам или времето е лошо. Това е старият път за Белоградчик и е изключително спокоен, с доста красиви панорамни гледки около Превала.
- София - Своге - Лакатник - Миланово - Вършец - Берковица, от там по горния вариант - добавяме красиви гледки в Искърското дефиле и зад Врачанския балкан.
- София - Петрохан - вр. Ком - Дълги дел - Копиловци - Чипровци - вр. Забръц (Горно Язово) - х. Горски рай - Стакевци - Белоградчик - една моя малка мечта, частично проучена, лек офроуд (тук-таме поизровени и тук-таме храсталясали черни пътища). Неописуеми гледки от билото на Западна Стара планина, вр. Ком, вр. Миджур, биосферен резерват "Чупрене"... все някога трябва да се мине, но не е за всеки.

2. Забележителности

- Белоградчишки скали и крепост;
- пещера "Венеца" (с. Орешец);
- пещера "Магурата";
- Рабишкото езеро (интересна история + плаж);
- вр. Ком;
- Чипровски манастир;
- крепост "Баба Вида", кръстатата казарма и музея във Видин;
- крепост "Кастра Мартис" в Кула;
- плескавиците в Зайчар и Зайчарско пиво (20 км от Кула, ненатоварено ГКПП).

3. Спане

- къща с двор, подходящ за палатки, в с. Коста-Перчово, община Кула (4-5 легла на закрито, евентуално заета);
- къща с двор, подходящ за палатки, в с. Чифлици, община Белоградчик (4-5 легла на закрито, евентуално заета);
- хан "Мадона", с. Фалковец - с вкусна кухня, местни торлашки манджи и хубава къмпинг зона;
- х. Горски рай;
- безумно много къщи за гости и подходящи места за бивакуване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2019, 23:07 
Аватар

Горещо одобрявам и супер много завиждам на отзовалите се. Аз по семейни причини в най добрият случай ще успея да открадна един ден, или една нощувка. Дано !

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2019, 10:01 
Аватар

Аз много отдавна съм писала тема за изправяне на паднал кръст близо до с. Протопопинци, което е в района и по маршрута. Бих се включила, като ви предложа по-интересни и не толкова популярни забележителности около Белоградчик, като пещера Лепеница, Збеговете, пещера Козарника. Има приказна хижа с горски път до нея, казва се Горски рай, на 17 км. От Чупрене, което е много добър вариант за нощувка в района и не скъп, а с много добри лакомства, домашни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2019, 23:53 

Румена написа:
Аз много отдавна съм писала тема за изправяне на паднал кръст близо до с. Протопопинци, което е в района и по маршрута. Бих се включила, като ви предложа по-интересни и не толкова популярни забележителности около Белоградчик, като пещера Лепеница, Збеговете, пещера Козарника. Има приказна хижа с горски път до нея, казва се Горски рай, на 17 км. От Чупрене, което е много добър вариант за нощувка в района и не скъп, а с много добри лакомства, домашни.

Писал съм за х. "Горски рай". Там ходим с безмоторните двуколесни, много красиво място.

За по-малките пещери съм много навит и бих бил много благодарен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2019, 11:07 
Аватар

Аз мисля, че при наличие на желание за участие и желание за водене на групата ще могат да се пообиколят доста места. Както вече писах скалите и Магурата можем да ги пропуснем и да се ориентираме към по - малко известни и красиви забележителности.
Кръстът задължитлено ще го видим, най - малкото да разберем какво можем да направим за него. Пък по - нататък юни или юли когато дните са по - дълги някой уикенд може да го изправим, стига да е възможно. Тогава може да се лагерува наоколо на палатки
Вижте какво е свободно като леглова база (хижата я видях, супер е има си сайт) за две нощувки от 04.05 до 06.05 и в какъв срок трябва да дадем отговор, съответно пишете тук, за да може всеки да каже ще идва ли или не и преспиването да го отметнем тази седмица.
За маршрутите - аз лично ви се доверявам напълно, само без екстремни изпълнения, за да може да видим повече неща и да не трошим колите, а вече има и хора без джипове - да могат и те да дойдат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2019, 18:23 

Michael написа:
За маршрутите - аз лично ви се доверявам напълно, само без екстремни изпълнения, за да може да видим повече неща и да не трошим колите, а вече има и хора без джипове - да могат и те да дойдат.

Демек, през Ком ще си карам само я! Барем поне Чоко да дойде за компания дано... :twisted:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2019, 23:15 
Аватар

Немам джипка,ако се ходи,ще се ходи заедно,няма да се цепим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2019, 23:36 
Аватар

Що нямаш джипка па ти бе, Чоко???? През Ком искам и Я, ама само да няма екстремизъм и страшни урви :geek:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2019, 23:37 
Аватар

Чоко, ела при мен, че ти си златната кокошка :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2019, 09:16 
Аватар

Еййййййй разкинахте го тоя Чоко, ама нали е добра душа трае.

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2019, 11:33 

choko написа:
Немам джипка,ако се ходи,ще се ходи заедно,няма да се цепим.

За мен ходене до онзи край на четири гуми и без черни пътища не представлява интерес. Омръзнало ми е.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2019, 18:16 
Аватар

имам желание, за другото ще видим :2 :2 :2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2019, 16:25 
Аватар

Надявах се да стане едно приятно и весело мероприятие, но след обичайните шеги и закачки всички си замълчахте.
Аз съм решил да осъществя пътуването, днес си направих резервация в Берковица в една къща за гости с много добри отзиви (все още има свободни стаи, има и свободни цели къщи за весели компании) и смятам първия ден да тръгнем за София, по околоМръсното до Искърското дефиле, оттам през Миланово към Вършец и Берковица. Благодаря на Пепи, че ме светна за този маршрут. Втория ден обикаляме района Чипровци - Белоградчик и обратно в Берковица. Има разни манастири, пещери, на обяд сигурно ще си спретнем нещо на открито. Третия ден се прибираме към Пловдив през Петрохан. Надявам се до тогава да спрат дъждовете и времето да позволява по - дълъг престой сред природата.
Не съм смятал километри, не знам с коя кола ще бъда, важното е че децата все още искат да пътуват с мен и че ще ни бъде приятно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2019, 17:07 
Аватар

Отпадам по здравословни причини.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 3 часа