Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 23 Юли 2019, 22:44

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с предните чистачки + решение
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2019, 08:47 
Аватар

Здравейте, колеги!
Преди три дни чистачките ми започнаха да паркират на произволна позиция, различна от обичайната. В дъжда на два пъти спряха и тръгнаха след гасене и палене на колата и то само на единични импулси. Диагнозата ми беше моторче на чистачките, което е комплект с механизма, който движи рамената - LR072416. Цената на новата част е 650 лв, а във всички морги частта липсваше.
Предлагам решение, което на мен ми помогна безплатно (ако не броим бирата):
Оказва се, че в моторчето няма електроника и е ремонтопригодно. След подаване на 12V на първите две крачета на буксата - от към плоската страна, моторът се движеше нормално. С приятел маркирахме положенията на подвижните части и развихме болтовете на капачето (не на мотора, а на частта от която излиза буксата). Там има тефлоново предполагам зъбно колело, задвижвано от червячен механизъм от мотора. На колелото има метализиран участък, а на капака две четки и когато четките опрат в него, компютърът получава сигнал за нулево положение. Металът беше корозирал и едната четка не правеше добър контакт с входящата шина. Почистихме, смазахме и запоихме четките за входящите шини. Гарнитурката смазахме и сглобихме и воала!
Много е важно да не се размества зъбното колело, или ако се размества, да се маркира положението му, както и положението на всички подвижни части.
Цената се смъкна до умопомрачителните 20 лв. труд на майстора за монтаж/демонтаж и бира за приятеля ми. :beer
Моторчето също е ремонтопригодно, но трябва първо да се демонтира зъбното колело и тогава да се разглобява.
Съжалявам само, че не направих снимки, но мисля, че и така може да бъде полезно.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Проблем с предните чистачки + решение
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2019, 14:00 
Аватар

Оказва се, че зъбното колело го има като резервна част за BMW E70/E71 - с номер 61617200510

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа