Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 19 Дек 2018, 02:46

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Вече не търся Диско 2 :)
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 14:42 
Аватар

Ами, след като обиколих България (от София през Враца до Бургас), миналата сряда си купих еднопосочен билет до Амстердам за петък (два дни по-късно). В петък сутринта кацнах, по обяд вече бях на оглед, следобяд я прехвърлихме и в неделя по обяд стъпихме на българска земя.

Изображение

Изображение

Добре познатото на всички Td5, седем места, сменен двигател миналата година (няма информация с колко "възрастен"), с набор допълнителни "екстри" - шнорхел, булбар със spot фарове, напречни греди на покрива, прагове, стълба на вратата на багажника, метални решетки на фаровете и т.н. Няма шиб(ан)идаци и надлъжни релси. Таванът и трите лоста (раздатка, скорости и ръчна спирачка) са претапицирани, шасито е (отдавна) обработвано, въздухът е с нов клапанен блок и нови възглавници. Отвън и отвътре колата е доста запазена, с някои съвсем дребни и незначителни забележки.

Двигателят мърка като малко коте преди да разбере, че е в ръцете на Божинката :) Има лек теч от раздатката, всички врати се отключват нормално, ел. стъклата нямат проблеми с повдигачите. Има фабрична аларма.

Единственият ясно изявен проблем е че понякога при палене не сработва педалът на газта - няма го никакъв, после евентуално се появява, но в нещо като сервизен режим (вдига оборотите много бавно), след което се оправя. Повечето пъти работи нормално след палене, а в движение не прави никакви проблеми - не съм я закачал на диагностиката, но с нея ще си признае какъв е проблемът. Докара ме абсолютно безаварийно от Амстердам до тук, така че я пишем читава :)

Следват:
- регистрация (мразя я!);
- чакане на становище от Лев Инс, т.е. от умрел писмо;
- прехвърляне на окачване и някои елементи по въздуха от старото Диско;
- монтиране на правилните гуми и правилната броня (барабар с лебедката);
- безкрайни забавления :)

След като дойде становище от Лев Инс и прехвърля каквото ми е нужно от старата на новата, ще пусна обява за каквото е останало.

Със сигурност ще има две пластмасови брони, едната от които с добавен лъскав булбар със spot-ове и решетки на фаровете :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Вече не търся Диско 2 :)
МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 15:41 

Честит да ти е, много да те радва и да не те ядосва!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 15:47 

Честито Пепи, по малко да те ядосва и повече кеф с новата (стара) машина.
Много без-аварийни километри и по малко да те тормози с тримата амигос :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 16:33 
Аватар

Честито и без катастрофи ;)
Педалът за газта - имах премеждия с него, прочетете го с диагностиката и после жичка по жичка.

п.п. Оттърва ме :D , вкъщи като ме емнаха „таман го оправи и ще го продаваш....“ :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2018, 17:28 
Аватар

Michael написа:
п.п. Оттърва ме :D , вкъщи като ме емнаха „таман го оправи и ще го продаваш....“ :oops:

Ако не беше счетито с нейното ДДС, още преди да стигна Бургас щях да съм спрял в Пловдив.

Но от опит мога да добавя, че да го оправиш и продадеш* е значително по-готин вариант от да го оправиш и да ти го нашият странично и обърнат ;)

*предишната ми кола, Subaru Outback H6 2001-ва, я взех за 5500 лв., купих ѝ хубави нови гуми с хубави стари джанти, направих пълен основен ремонт за ~5 хил.лв., оправих де що има по ходова част и окачване.... и го продадох за 7200, за да си купя първото Диско. Но поне я продадох на близък приятел и той всеки път като ме види ми благодари :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2018, 10:10 
Аватар

И аз исках и продължавам да искам Субару Аутбек, ама това грозде ми е кисело, виж с камилите от Соухил, нещата са по - лесни и откъм ремонти и откъм части.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 14:43 
Аватар

Лека промяна след 3 дни дружно лежане под джипа, със специални благодарности на Чоко :)

Изображение Изображение

Прехвърлено е вече цялото окачване, изхвърлени са всички "оригинални" придобивки в стил пернишки гоУф и му е турена правилната броня, с правилната лебедка, правилните светлини за мъгла и правилните гуми.

Обещал съм на Чоко специална фотосесия, само че искам първо да навържа инсталациите на светлините и лебедката като хората.

Следва:
- демонтаж на скорости, раздатка, кардани и лост бързи/бавни от старото Диско;
- смяна на лагери, гарнитури и уплътнения на старата раздатка;
- добавяне на блокаж към лоста;
- монтиране на раздатка и лост с блокаж на новото Диско;
- смяна на лагери, гарнитури и уплътнения на свалената от новото раздатка и продажбата ѝ, тъй като няма блокаж;
- куп други забавления.

Тая кола стана страшен кеф за каране. Една идея да ѝ пипне Дамян душицата и вече хептем няма да искам да слизам от нея! Оказа се, че липсата на ACE не се усеща чак толкова - Диско с неработещо ACE е много по-нестабилно от Диско, което въобще няма такова. Сиреч, вече не съм недоволен от липсата му. А с фланците и тая стегната ходова част, комбинирани с добавянето на броня и лебедка (така че предните пружини да са правилно натоварени), возията стана "супа гут" :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 15:20 
Аватар

Дупе да му е яко на Чоко :lol: :lol: :lol:
Като няма АСЕ има по - дебела стабилизираща щанга, а и ти си и с фланци и с гуми 265, така че си се пльоснал на пътя като бегачка от някоя формула. И да голям кеф е с кола висока два метра да влезнеш с висока скорост в завоя за ужас на всички останали. Имаше един клип в тубата за „лосов“ тест с Д2 с АСЕ и Х5 от същата година и познай кое се накланяше повече.
На мен ми трябваше време да свикна с фланците и АСЕ - то взети заедно, просто ме беше страх да влизам с по - висока скорост в завоите.

Как смяташ да организираш включването на блокажа - с кита на Ашкрофт, със самоделка или с чаркалъците от Д1?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 16:35 
Аватар

Преработка на оригиналния лост.

В момента се работи над 3D чертежите (частично "крадени" от архаични 2D чертежи в офроуд форума), които ще бъдат пратени на CNC за "шев и кройка". После малко (или много?) пулене и почесване по несърбящи места с Чоко и, предполагам, дооправяне на чертежите. Ще ми се да стигна до повтаряемост, ама това само опитите ни с Чоко ще го покажат :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 02:20 
Аватар

Че парнеме с телоплюФката,че прикълцаме со чуко,и че стане,нема дека да оди.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 09:32 

Петър Велков написа:
Преработка на оригиналния лост.

В момента се работи над 3D чертежите (частично "крадени" от архаични 2D чертежи в офроуд форума), които ще бъдат пратени на CNC за "шев и кройка". После малко (или много?) пулене и почесване по несърбящи места с Чоко и, предполагам, дооправяне на чертежите. Ще ми се да стигна до повтаряемост, ама това само опитите ни с Чоко ще го покажат :)

Пепи при мене е изведен лоста с блокажа, мога да предоставя машината за да прегледаш кое и как е направено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 12:40 

Здравей колега !Супер е станала джипката. Много километри и забавления !! Имам разработка на задна метална броня, ще и ходи много. А случайно от старата джипка да се продава аларм ресивера от тавана с чип от ключ?
И това с блокажа е интересно , аз мислех да го правя на въздух,понеже още съм с въздушно.За сега съм монтирал едно гаечно ключе на привода и при нужда залягам и го включвам :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 15:50 
Аватар

Благодаря :) Броните Чоко си ги движи. При мен задната ще е малко особена, доколкото ще има и "люлка" за резервна гума.

Тема за частите има в раздел "Продавам", иначе краткият отговор на въпроса е "да". Не знам дали има значение (и не ми се рови в твоята тема да диря дали е релевантно), но удареното Диско няма фабрична аларма, само централно заключване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 03:30 
Аватар

Днес навързах (почти изцяло) управлението на допълнителните светлини на бронята. Тия от Osram са велики :)

Вече имам дневни светлини, намаляващи яркостта си като си пусна фаровете, както и "асистенция за завиване" - фаровете за мъгла се пускат с мигачите. Остана само да им туря бутон, така че да може да се пускат и като "истински" фарове за мъгла.

Междувременно дойдоха два кашона от острова (а и трети чакам...), в които сред останалите чаркове имаше и четири нови подгревни свещи Beru. Чоко се изненада като видя, че нито една от старите свещи не грееше, ама грам! :D Аз го очаквах, предвид че при около/под нулата стартерът въртеше по 5-6 секунди преди да закюфкат цилиндрите един по един.

При смяната им, обаче, накрайниците на кабелите на подгревните свещи се натрошиха доста. Попрочетох тук-там из нета какво пишат хората и в крайна сметка ги позакрепих с моментно лепило и термосвиваем шлаух - нямам представа колко ще изкарат в жегата покрай мотора, но както казваше дядо ми - стана по-здраво от яйце:

Изображение

...ще я видим на сутринта как ще запали. В момента е -12 градуса, идеално е за тестове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2018, 13:45 
Аватар

Моите също са натрошени, казах им като сваляха главата да ги свменят с някакви, но ми отговориха че само изолацията е натрошена, явно прегоряла, вътре важната част е здрава.
Аз също сложих Беру, старите не ги знам в какво състояние са били. На -12 на съм я пробвал ама вчера на замръзнали чистачки запали бързо, предви зоровете, които имах миналата зима.

Знам че е много удобно да си пишеш в темата, ама ако някой търси инфо по даден проблем първо ще отвори специализираната тема, така че опитай се да пишеш за конкретен проблем в конкретната тема. Така информацията и опита ще се систематизират по даден проблем или инцидент.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 3 часа