Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 25 Юни 2019, 04:25

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: може ли малко помощ за регулиране на 5-та врата?
МнениеПубликувано на: 18 Май 2019, 18:41 

здравейте , при последния дъжд видях ,че задната врата на диското не уплътнява добре. Прочетох на Michael темата ,където е сменял своите панти но нещо не ми стана много ясно как става самата регулировка на вратата. Прилагам малко снимки на компонентите по вратата и моля някой ако има желание да погледне и да даде акъл за регулирането.
Първо направих тест с лист хартия- Изображение излиза лесно листа ,тоест в горния край е необходимо да се прибере вратата - как да стане това? От болтовете на пантите на купето(3бр) или болтовете на пантите върху задната врата по (2бр)? Изображение
От другата страна където е насрещника и водача се вижда къде водача се е удрял във вратата-Изображение Изображение
Изображение Предполагам това се дължи на провисване на горна панта или бъркам нещо?
Снимах и самите панти отвън но видимо поне аз не виждам проблем в тях: Изображение долна
Изображение горна.
Имам хай лифт , това което мисля да направя е да отворя вратата и да я подпра преди да регулирам , само да разбера кое да регулирам :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: може ли малко помощ за регулиране на 5-та врата?
МнениеПубликувано на: 19 Май 2019, 11:22 
Аватар

От години се мъча с тоя проблем и накрая май му свикнах. :lol:
Да, добре е да се подпре отдолу с трупче например и да се фиксира някакво удовлетворяващо ни положение и след това да се поиграе с болтовете по пантите. Преди години даже единия ми се счупи /при отвиване/ и ме вкара в голям филм докато измъкна парчето.
Понякога съм имал добри резултати с упражнението, но като се има в предвид тежката гума, факта че и се катеря по нея, прекрасните ни пътища и още куп субективни фактори успехите ми винаги са били временни.
Успех !

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2019, 13:22 

Vlad написа:
От години се мъча с тоя проблем и накрая май му свикнах. :lol:
Да, добре е да се подпре отдолу с трупче например и да се фиксира някакво удовлетворяващо ни положение и след това да се поиграе с болтовете по пантите. Преди години даже единия ми се счупи /при отвиване/ и ме вкара в голям филм докато измъкна парчето.
Понякога съм имал добри резултати с упражнението, но като се има в предвид тежката гума, факта че и се катеря по нея, прекрасните ни пътища и още куп субективни фактори успехите ми винаги са били временни.
Успех !

Благодаря, само едно не разбрах . Регулировката на вратата от четерите болта на пантите върху вратата ли се прави или от шестте болта на пантите захванати към купето?
А може би и от двете места+ насрещника и водача(плъзгач)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Май 2019, 18:58 

Направих вратата. Първо опрях джака с една дъска под вратата, после повдигнах леко така че джипката да се повдигне от пружините 3-4 см. Така цялото напрежение е в пантите на вратата. Отвих болтовете на пантите от към вратата(по два за всяка) и джипа веднага легна на пружините. Така успях да повдигна вратата с 1.2см. стегнах и проверих дали се затваря добре- всичко беше ок. И за финал направих тест с лист хартия между уплътнението и вратата - усещаше се съпротивление и листа не излизаше лесно.
Накрая поливах 20мин. обилно с маркуч във фугите на вратата и всичко беше наред.
Само да добавя че след процедурата се наложи да корегирам и насрещника и плъзгача нагоре, за да съвпаднат с вече надигнатата врата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2019, 11:00 
Аватар

Да така се прави, ако няма втори човек, който да повдига вратата.
На Д2 организацията е същата, само бравата и насрещника са различни. Аз ползвах дъска, с която законтрих вратата в горно положение.
Бих те посъветвал да намажеш обилно уплътнението с препарат за уплътнения на врати. Аз ползвам спрей на Холтц, с който пръскам върху дунапренов тампон и с него мажа уплътнението.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2019, 11:22 

Уплътнението си е добре и ще го намажа мерси за съвета. Цялата простотия с влизащата вода от зад беше заради прецакано уплътнение на пластмасовия капак на дръжката на задната врата. От там влиза във вратата покрай подобието на найлон и се стичаше директно върху уплътнението в долния край.
Как реших проблема- 4 малки дупки на багажната врата от долу 4мм (ако влиза вода да излиза) и уплътних с полиуретан върху уплътнението на пластмасата на бравата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Май 2019, 13:59 
Аватар

Това уплътнение май вече го има като резервна част https://www.island-4x4.co.uk/tailgate-handle-gasket-genuine-cxe100400-p-36042.html
Не пречи и да се намаже с подходящ уплътнител.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа