Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 19 Май 2019, 17:23

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Нов с 300тди. Да се представя.
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2019, 10:42 
Аватар

За тунинг имаме цял раздел. Ще се радваме да споделите какво сте направили с дървендъра.
За терафирма - преслушайте разните им дистрибутори, цените са доста различни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2019, 11:42 

Michael написа:
За тунинг имаме цял раздел. Ще се радваме да споделите какво сте направили с дървендъра.
За терафирма - преслушайте разните им дистрибутори, цените са доста различни.

Аз прегледах рздела ,но там няма или аз нещо не видях информация относно карета полуоски и блокажи. Не ми се искаше да пускам нова тема само за това и да пълня форума с разни въпросчета.
Както и да е ,вероятно днес дилематс ще приключи и до края на деня всичко ще бъде поръчано от ашкрофт. Само планети и сателити ще останат поради факта че нямат наличност в момента.
Относно споделянето с удоволствие , но нека собственика ми разреши да пусна некоя снимка и тогава може направо нова темичка в тунинг раздела.
За сега нищо особенно само счупени 2раздатки и4 дифа за месец. Което налага закупуването на въпросните части.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2019, 16:13 
Администратор

СтоянАтанасов написа:
За сега нищо особено само счупени 2раздатки и4 дифа за месец. Което налага закупуването на въпросните части.

Машаллах! Хората обикалят континентите с тези машини, в България раздатки и дифове започнаха да се сменят като да се ходи на бензиностанция. За този месец 9 дифа, допреди това - 0 (във форума).
Нямайте грижи за пълненето на форума с въпроси - той е затова. А и впоследствие някой много по-лесно ще намери дадена информация, отколкото ако остане забутана в неприсъща тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2019, 16:27 

admin написа:
СтоянАтанасов написа:
За сега нищо особено само счупени 2раздатки и4 дифа за месец. Което налага закупуването на въпросните части.

Машаллах! Хората обикалят континентите с тези машини, в България раздатки и дифове започнаха да се сменят като да се ходи на бензиностанция. За този месец 9 дифа, допреди това - 0 (във форума).
Нямайте грижи за пълненето на форума с въпроси - той е затова. А и впоследствие някой много по-лесно ще намери дадена информация, отколкото, ако остане забутана в неприсъща тема.

Взимам си бележка. Относно дифовете - така се случва когато вземеш два покойника и се опиташ да възкресиш поне един от тях . Визирам дифендъра и диско 200 (донора на двигателя и мостовете)
Първо беше попиляна кръстачката на раздатката на донора и вследствие на това и дифовете а после и щатните дифове и раздатка по идентичен начин. Редно е да отбележа че тези чаркове не си знаят годините и километрите. Съдейки по изкорубеното и огънато купе на дифендъра от кубиците дърва които е измъквало от горите , със сигурност са били яко изтормозени и пред счупване . Към това прибавяме и смяната на гуми от 29 на 33 агресивни и салатата по карантиите е гарантирана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2019, 12:57 

Колеги смених си ремъка сам и искам да разкажа за няколко неща,които ми направиха впечатление:
Като цяло операцията не беше сложна след като се сдобих с правилните инструменти за зацепване. Проблем имах само с махането на шпонките на коляновия вал ( мноого бой) и тяхната замяна.
Ако помните бях писал че имам съмнение че ми е сменян двигателя с по стар 300тди с раннен тип ролки и колело на коляновия вал. Какво се оказа- моят двигател е бил предвиден за късния тип ролки и колело на к.в. , но по някаква причина при предишния собственик са монтирали стария тип. Тоест са взаимозаменяеми и разликата в закрепването е един имбусен болт. Според бюлетин на ленд ровър за да бъде заменен стария тип ролки с новия е необходимо на челото на вътрешния капак на ангренажа да бъде направена фаска 2 мм под 45градуса там където влиза болта закрепващ ускорителната ролка (idler). За мое учудване когато свалих ролката и обтегача ясно видях че имам направена фаска със същите размери. Проучих и малко снимки на разглобени 300тди и там се вижда ,че там където влиза болта на ролката в капака оригинално няма фаска. Тоест моя двг или е излязъл заводски предвиден за новия тип ролки , или в даден момент е бил пригоден за новия тип ролки.
За сега толкова ,скоро като се пооправи времето ще продължа по ремонта на ламарините.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2019, 15:00 

СтоянАтанасов написа:
Колеги смених си ремъка сам и искам да разкажа за няколко неща,които ми направиха впечатление:
Като цяло операцията не беше сложна след като се сдобих с правилните инструменти за зацепване. Проблем имах само с махането на шпонките на коляновия вал ( мноого бой) и тяхната замяна.
Ако помните бях писал че имам съмнение че ми е сменян двигателя с по стар 300тди с раннен тип ролки и колело на коляновия вал. Какво се оказа- моят двигател е бил предвиден за късния тип ролки и колело на к.в. , но по някаква причина при предишния собственик са монтирали стария тип. Тоест са взаимозаменяеми и разликата в закрепването е един имбусен болт. Според бюлетин на ленд ровър за да бъде заменен стария тип ролки с новия е необходимо на челото на вътрешния капак на ангренажа да бъде направена фаска 2 мм под 45градуса там където влиза болта закрепващ ускорителната ролка (idler). За мое учудване когато свалих ролката и обтегача ясно видях че имам направена фаска със същите размери. Проучих и малко снимки на разглобени 300тди и там се вижда ,че там където влиза болта на ролката в капака оригинално няма фаска. Тоест моя двг или е излязъл заводски предвиден за новия тип ролки , или в даден момент е бил пригоден за новия тип ролки.
За сега толкова ,скоро като се пооправи времето ще продължа по ремонта на ламарините.

Сменил си само ангренажния ремък с ролките ли?
При смяна на пистовия те съветвам да провериш водната помпа, и ако има дори лек луфт я смени с нова.
При мен това водеше до скърцане на пистовия ремък и смяна на обтегача, като до последно смятахме проблема в него. че е хлабава пружината.
В последствие водната помпа се предаде и след смяната и, проблема бе отстранен. А е много трудно да се хаване подобно нещо, водната помпа е под постоянно натоварване от обтегнатия ремък и оста и. Сменя се много лесно държи се на 7 болта като е желателно с покупка на нова да се вземат и те комплект нови!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2019, 15:41 

Vasko Botev написа:
СтоянАтанасов написа:

Сменил си само ангренажния ремък с ролките ли?
При смяна на пистовия те съветвам да провериш водната помпа, и ако има дори лек луфт я смени с нова.
При мен това водеше до скърцане на пистовия ремък и смяна на обтегача, като до последно смятахме проблема в него. че е хлабава пружината.
В последствие водната помпа се предаде и след смяната и, проблема бе отстранен. А е много трудно да се хаване подобно нещо, водната помпа е под постоянно натоварване от обтегнатия ремък и оста и. Сменя се много лесно държи се на 7 болта като е желателно с покупка на нова да се вземат и те комплект нови!

Не Васко водната помпа я смених миналия месец и пистовия ремък и на климатика. Беше ми остнал само ангренажа и ролките. Просто искх да обясня как съм разбрал аджеба с коя модификация на ремъка трябва да бъда. Съжалявам че не снимах по време на операцията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2019, 16:52 
Аватар

Той Васко е на принципа „едно си баба знае, едно си баба бае", както и да е.

Това, че е станал комплекта е много добре и вече всеки собственик на 300 тди ще може да си тунингова ангренажната група без притеснения ще стане ли, няма ли да стане.
Не разбрах фаската фабрично ли е била направена или някой я е джаснал със шлайфа? Защото в каталога излиза само един номер на този капак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2019, 17:00 

Michael написа:
Той Васко е на принципа „едно си баба знае, едно си баба бае", както и да е.

Това, че е станал комплекта е много добре и вече всеки собственик на 300 тди ще може да си тунингова ангренажната група без притеснения ще стане ли, няма ли да стане.
Не разбрах фаската фабрично ли е била направена или някой я е джаснал със шлайфа?

Ето това ме мъчи и мен. Не зная , изглежда добре -равна и права. Факта че я има ме успокои и се убедих че взех правилното решение да сложа модифицирания ангренажен комплект. Помня че в бюлетина на Ленд ровър четох някъде че маркирали модифицираните коли с жълта боя около помпата някъде, но не съм си играл да търся дали е маркирана като заводски модифицирана.
А може и да греша относно това което съм чел ( десетки теми и статии и ръководства)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2019, 22:54 

Скуката е ужасно нещо, тя сериозно вреди на финансовото ми благосъстояние. Ето днес от скука взех и си купих пет нови "обувки" на джипката. :mrgreen: Изображение
Изображение
Притеснявам се утре да не ми стане пак скучно .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2019, 00:14 
Аватар

:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 3 часа