Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 06 Юли 2015, 00:02

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Въздушно окачване
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2011, 09:58 
Аватар

След охл. система, дойде ред и на окачването....
Митко свали клапанния блок
Изображение
и смени гумичките в него - старите както е видно бяха като пластмаса
Изображение
След тази интервенция сменихме спирачната течност и се оказа, че дисковете и накладките
все пак са за смяна.
Изображение
Получи нови джанти и гуми(нови за него, не че самите те са нови)
измит и гордо напръчен до своите събратя :mrgreen:
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Въздушно окачване
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2011, 08:15 
Аватар

ksbramparts написа:
Здравейте , имам семеринг и о-пръстени за ремонт GENUITE / ремонтен комплект / на
въздушен компресор ANR3731 за Range Rover P38 .1г. гаранция
ЦЕНА 95.00лв.
Изображение
ДО КРАЯ НА МЕСЕЦА -10% ОТСТЪПКА
ПОЗДРАВИ

Извинявам се, но освен чистата реклама с какво тази информация е полезна?
Цената на въпросният ремонтен комплект с доставката от острова е 25 паунда!!!
Как това ще се сравни с Вашата цена, та дори и с отстъпката?!?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Проблем с въздушното окачване с Range Rover 2.5
МнениеПубликувано на: 14 Фев 2015, 23:16 

Здравейте на всички , от скоро съм собственик на Range Rover 2.5 дизел , 2001 година . Имам проблем с въздушното окачване , когато оставя джипа да престои няколко часа и пада ниско , четох из форума за някакви гумички от които може да е проблема . Може ли някой по запознат да ми обесни за какво става въпрос и от каде мога да си купя ремонтен комплект гумички .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Проблем с въздушното окачване с Range Rover 2.5
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2015, 11:16 

Привет колега .
Добре дошъл във фен клуба. Честита придобивка . Желая ти безпроблемно и безаварийно возене .
Тук ще намериш всичките отговори на проблемите ти . Аз и колегите вероятно ще те предупредят да се въоръжиш с търпение , време и средства докато го вкараш в пътя. Аз го имам от година и БЛАГОДАРЕНИЕ НА КОЛЕГИТЕ тук - нямам тайни по джипката /щото съм ровил и пипал на всякъде/
По проблема ти е писано безброй пъти.
Вероятно е и модератора да ти отговори по подобен начин с цел да не се повтарят темите....
Виждам , че си от Пловдив , свържи се с мен - ще ти бъда полезен.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Въздушно окачване
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2015, 11:38 
Аватар

Стига, не плаши човека....
Темата е преместена на правилното място ;)
До колегата Bumer1234, ето това е комплекта с О-пръстените, който трябва да търсите:
http://www.partsrover.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_showroom_mall.tpl&product_id=10&Itemid=1
а това е стъпка по стъпка как се прави:
http://paulp38a.com/range-rover-p38/eas-valve-block-renew/
Успех :beer

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: проблем с въздушното
МнениеПубликувано на: 10 Май 2015, 18:01 

Отново здравейте, приятели. Извенявайте, че отново ви досаждам ама пак имам проблем само че с въздушното. Днес докато шофирах изведнъж компютера изсписка, колата падна ниско долу, червените лампички на ниво регулатора първо мигаха после светнаха продължително, на дисплея ми изсписа нещо си на италиянски и 55 km/h и светеше червена лампичка със нарисуван автомобил със стрелка под него сочеща нагоре. Така шофирах 50-60 км. като през цялото време се друсах. Моля помогнете ми отново, дайте някакви идеи. Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: проблем с въздушното
МнениеПубликувано на: 11 Май 2015, 09:05 

vanikos написа:
Отново здравейте, приятели. Извенявайте, че отново ви досаждам ама пак имам проблем само че с въздушното. Днес докато шофирах изведнъж компютера изсписка, колата падна ниско долу, червените лампички на ниво регулатора първо мигаха после светнаха продължително, на дисплея ми изсписа нещо си на италиянски и 55 km/h и светеше червена лампичка със нарисуван автомобил със стрелка под него сочеща нагоре. Така шофирах 50-60 км. като през цялото време се друсах. Моля помогнете ми отново, дайте някакви идеи. Благодаря.

Въздушните възглавници, компресор и т.н.
Проверявате системата по книжка кое как работи.

След което колегите с подобни автомобили могат да споделят опит.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Май 2015, 09:38 
Аватар

Лошо, така от дистанция няма как да се каже каква е причината.
За най-бързо и временно решение се уредете с едно такова:
http://p38spares.co.uk/commerce/product/1302/Range_Rover_P38_EAS_Kicker_Air_Suspension_Computer_ECU_Reset_Tool_94-02.html
Изображение
За съжаление не е евтино. Има и бюджетни решения, но не знам как се държат при вече налична грешка, Крисо да каже, той май си беше играл с такова.
След като се ресетне системата и изчисти грешките започвате да следите:
- дали и как работи компресора, ако работи продължавате със:
- състоянието на възглавниците
- състоянието на въздуховодите
В пулверизатор доволно количество сапунена вода и давате наред.
Друг вариант е в сервиз с диагностика.
Най-честите проблеми са:
- компресор (термозащитен датчик, надран цилиндър, счупено бутало)
- клапанен блок (остарели уплътнения, некоректна работа на някой от соленоидите)
- височинен датчик (окисляване в следствие влага, счупено рамо)
- възглавници (остарял материал, отлепяне на горната чашка)
- въздуховоди (най-често около задният мост, причината в голяма част от случаите са пробойни в генерацията,
така в тази част на машината се задържа голямо количество горещи отработени газове, които предизвикват ефекта на "балонче от сламка със запалка" )
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Май 2015, 10:00 

Забравих да спомена, че на няколко пъти изпускаше въздух в задната част на автомобила( ту в лявата ту в дясната ). Първият път когато се случи помислих, че гумата е спукана и издиша.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2015, 14:45 
Аватар

valdivladi написа:
... Крисо да каже...
Казвам с малко забавяне :D :D
Аз спрях да се занимавам с това, защото трябва ди си купя нова батерия за лаптопа и ме мързи, иначе би трябвало да стане имим идея къде грешах.
И темата
http://www.forum.landrover-bulgaria.com/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=2057

vanikos написа:
Забравих да спомена, че на няколко пъти изпускаше въздух в задната част на автомобила( ту в лявата ту в дясната ). Първият път когато се случи помислих, че гумата е спукана и издиша.

Щом изписва грешка, започни с диагностика някъде, 99% съм сигурен че грешката е от жици (компресора го изключваме за момента), може и има голям шанс някой от височиннити датчици (задни вероятно) да е. Преди да ги откачите за нещо височинте датчици, откачете и акумулатора. После породължи и с възглавници (задни), вдигаш го до последното ниво и се хвърляш под колата. На нашите възглавници не открихме по този начин пробив, ама като ги свалихме бяха като цедка :D

Успех!!!

ПП- Коя година е? И от кой град сте?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2015, 20:37 

От Сандански съм и колата е 2001 година. Проблема е че няма как да изчистя тези грешки! Вчера ходих при трима майстори в Сандански с добро ренуме но нямаха софтуер за автомобила. Днес от приятел взех кабел който от едната страна има букса за колата а от другата СОМ-порт, на стар компютър с ХР се опитах да енсталирам програмката но не се получи! Няма как да отида до София при Димитър Игнатов(колата много друса и се люшка и повече от 40-50 км/ч не мога да вдигам. Някой поръчвал ли е такова устройство за чистене на грешки за да ми го продаде, че аз докато го поръчам докато пристигне ще мине дълго време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Май 2015, 13:45 
Аватар

Ходенето до София не е проблем, правиш временен МАРС, вдигаш я от земята и ГАЗ.
Направата е лесна, трябват ти 2- Т-образни бързи връзки от магазин за камиони с нужния диаметър, 2х15см шлауха и 2 стари автомобилни винтила.
Откачаш от кутията на клапанния блок шлауфките със син с червен цвят (това са задните) и ги връзваш към тетката, след това правиш същата процедура със зелената и тази без нищо (предните). На 2те шлауфки слагаш 2та винтила, като оголиш края на винтила до метал и с нагряване във вряла вода шлаха става перфектната комбинация. Връзваш сглобката към тетката помпиш до нужната височина и тръгваш.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Май 2015, 20:58 

За термо шлауфка ли става въпрос(дето се използват за кабелите)? Овяснете ми как се изваждат тръбичките(маркучлетата) от клапанният блок за да не направя някоя и друга беля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2015, 07:00 
Аватар

Не, не термо, а шлауфка като тези закачени на клапанния блок. Мисля че са 6мм, но предварително я измерете (външно с шублер ). Изваждането им е просто, има един метален пръстен около шлауфката, натиска се навътре към блока и шлауфката се издърпва. А за поставянето само се мушка шлауфката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Май 2015, 15:54 

Привет колега. Не се заигравай с кабели и софтове. Накупувах се на всичко що се продава в И-бея. Никой не успях да подкарам.
ТАЗИ КОЗА СИ САКА НЕЙНИЯ ПРЪЧ /димек оригиналната диагностика/Много ще четеш и до никъде няма да стигнеш...
Купих и стар лаптоп с ком порт защото се съмнявах и в преходниците OBD към USB. И пак нищо и нищо - пък и не можеш да носиш компове с батерии и кабели винаги с тебе. Ако оригиналната диагностика ти посочи някои височинен датчик с неправилна стойност - ще се умориш да го сменяш тоя датчик - ама може ИЛИ датчика да е ИЛИ възглавница ИЛИ маркуч ИЛИ ел.връзка по куплунгите ИЛИ клапана ИЛИ стержена ИЛИ опръстени - ПОЛУЧАВАТ СЕ МНОГО ИЛИта - и така ще се увъртиш..
Реших проблема по следния начин. Нося си втори EAS блок. Като стане нещо подобно - слагам резервния - вдига се колата след което го махам /за да не отчете грешката и да не падне и с резервния/ и карам докъто се прибера и отстраня проблема. По време на прибиране може да висне от проблемната страна но без EAS блока няма да отвори изпускателния клапан и да паднеш долу.
Отворих EAS блока и отпоих и прочетох процесора. Записах данните на процесора без грешката. Процесорите и в двата блока са ми на куплунг.Вдигам проца - резетвам го и ги пиша без грешката - след като си отстранил проблема. Така шетам смело из цяла Европа та и лодка влача с мен над 2 тона.
Ако нещо не ти е ясно по моето решение - питай...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 3 часа