Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 21 Апр 2019, 02:24

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пада ми акумулатора
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2019, 22:27 

Колеги,продължавам борбата.Онзи ден върнах бушон номер 1 на мястото му и махнах само бушон 15.Точно 48 часа не бях палил джипката и тази вечер запали от раз без никакви признаци на консумация на ток.В събота ще откача приемника и ще върна бушон 15 на мястото му и ще меря.Предполагам няма да имам повече проблеми.Силно се надявам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 18:19 

Колеги,някой може ли да ми изпрати снимка на приемника да видя дали съм откачил правилното нещо.Като свалих кората едно беше червено,квадратно и доста тъничко.Предполагам това е за антената на радиото защото от него излиза кабел като антене и е свързано към страничното стъкло в багажника.Предполагам тези като реотани са антената.А другото е черно по продълговато и доста дебело.Него изключих но ми прави впечатление,че въпреки ,че е изключено,джипа от време на време като карам и минавам от някъде и сам си се заключва и отключва.Прещраква централното.Нормално ли е?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2019, 21:42 
Аватар

https://www.rangerovers.net/repairdetails/becm/alarm.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2019, 08:11 

Благодаря,точно това откачих.Консумацията падна много но пак е малко над допустимата.Продължавам да търся.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2019, 13:34 

Колеги,с откачен приемник,консумацията ми падна но пак е над нормалното.Няколко дни не го бях палил и днес акумулатора пак е паднал.Отделно от това,като отключа с ключа и мигачите започват да мигат все едно съм пуснал аварийни а като закача приемника и централното се ошашавя нещо и започва от време на време само да се отключвс и заключва.На какво се дължат тези неща?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2019, 14:23 
Аватар

При теб, все повече започва да ми намирисва на проблем в BeCM-a.
Да вземеш да свалиш седалката да дръпнеш мокетите, изолацията и хубаво да огледаш кабелите
и буксите, които влизат в BeCM-a, една по една. Всичко това на откачен акумулатор, да не се видиш в чудо после...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2019, 14:34 

Точно това мислех да правя но исках някой който разбира повече от тези машинки да ме посъветва да го направя.Имам чувството,че кабелите на бушонуерата под седалката не са в ред.Миналата седмица свалих всички бушони,напръсках с контактен спрей и всичко работеше нормално.След два дни отново взе да се шашка,изчезна ми отварянето на резервоара от бутона и др.Освен това ми направи впечатление,че доста от бушоните бяха някак като клеясали.Заемам се с това и ако установя нещо ще пиша.Becam -a е под пасажерската седалка нали?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2019, 14:08 
Аватар

bmw_320d_150 написа:
....Becam -a е под пасажерската седалка нали?

Да

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2019, 10:16 

Колеги,утечката е преборена.Оказа се,че на капака на багажника има един плафон който не гасне и той цеди акумулатора.Свалих крушката и вече повече от седмица нямам проблеми.Сега обаче идва следващия въпрос.Тъй като свалих всички останали плафони защото и те не гаснеха,на какво би могло да се дължи.Отдавна ги свалих тези в купето защото муслех,че самите плафони нещо са се бъгнали но са си наред.Просто не угасват.Този в багажника го видях едва преди няколки дни и след махането на крушката вече нямам проблеми но на какво би могло да се дължи това?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2019, 19:41 

По схемата този плафон е вързан директно на BeCM.a, който пали лампите, ако има отворена врата или багажник. Някоя от ключалките може би "не затваря". В RAVE ел.веригите ги има описани подробно и може да изпробваш дали е от тях

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 3 часа