Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 17 Фев 2019, 19:06

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проблем с централно заключване
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2019, 23:45 

С кода който имам са ми го отключвали веднъж с диагностика. Чакам да започне работа сервиза в Стара Загора и ще го репатрирам, явно няма да се справя сам. Ще пиша когато имам резултати, за да развием темата.
При въвеждането на кода през ключалката никакви индикации не дава джипа, кода който ми дадоха от автокъщата е 6#33 а този от фото мое е 4#25 и с двата нищо не се случва, още по интересно е че джипа е 97г.а весм 98г.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2019, 17:02 
Аватар

Значи може да е сменян ВСМА.В което няма нищо лошо само да не си е забравил кода към двигателя?Отделно дано да не си е сменил кода защото и при мен си отваряше с кода който имах до последния път когато не искаше да си го приема!
Само не разбрах по някое време като го въвеждаш през ключалката изписвали ти на таблото да изчакаш 30мин.
Питам защото ако го изписва значи ключалката работи и кода е проблема!До колкото си спомням при 3 ваведени кода неправилно го изпитваше и трябваше след като мине това време да се пробва пак

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2019, 21:24 

На таблото нищо не изписва колкото пъти да въвеждам кода. Днес репатрирах колата в сервиз сега очаквам резултати

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 00:25 
Аватар

Значи и ние чакаме!
И дано всичко да се оправи :geek:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 00:47 
Аватар

Нешко, BeCM-a няма как да си смени кодът сам!
Може да бъде препрограмиран, но това е много сложно и много се съмнявам някой да го прави тук.
Да, номер-кодът за връзка с ECU-то е важен, но щом някой сменя BeCM, то е ясно, че това е единствено нещо, което трябва да се прехвърли.
Другото са ключовете на машината, но с прехвърлен код-номер за ECU-то в сменения BeCM и с ключ от машината от която е взет,
хващаш 1-вия автоключар да ти пренареди 2-та патронника и си готов, но - остава ЕКА кодът,
който, ако няма добросъвестен бецеемосменяч(ква дума само, а? :mrgreen: ) няма как да намериш (или поне аз не съм задълбавал), а от това следват проблеми...мноого проблеми.
И да, драмата на колегата Данко е, че, когато са му боднати кабелите в платката с микроключетата, нищо не дава индикация за изходящ сигнал от нея.
Включително, машината не казва, че е въведен грешен код, т.е. тя въобще не разбира, че някой се опитва да ѝ се докаже като собственик, освен през OBDII буксата.
А това, че машините ти не дават индикация при въвеждането на ЕКА кода, говори за външна намеса в работата на BeCM-a.
При въвеждане, било то със старт от 1111 или директно въвеждане на кода, 1-во след 4-те единици трябва да има избипване и двойно премигване на габарите
и 2-ро при всяка цифра трябва да има светлинна индикация за възприетата от ключалката цифра. Ако някое от тези неща не е налично,
то самата липса на индикация от машината, е индикация за външна намеса...което, както всички установяваме след време - не е добре...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 09:41 
Аватар

Е тук вече не съм съгласен!!И го казвам като човек който не го чел някъде!!!Говоря като човек който вече е минал през това ВеСМ-а му да има проблем с кода.Свидетел на това и човек който каза че е възможно и този който го бори е Митко Игнатов.Както той каза компа може да вкара 0 В кода си И от там нямаш шанс да го въвеждаш.Както и с присветването на мигачите!!Незнам да са ми пипани комповете още повече щом още са си с оригалните кодове но и на двата мигачите не светят!Единствената индикация че се прави нещо е светодиода на таблото.Докато вкарвам кода по често почва да примигват!Не съм експерт само да кажа.Казвам го като човек който с Митко се е борил с този проблем!
А преборването става с сваляне на платката и даване на едни 200лв за препрограмиране на кода!
За да спестя и другите въпроси незнам кой може да го направи не е мой познат.Както казах Митето отнесе цялата работа с този проблем.

П.П. номера и коплектност по мойте машини е направена и всичко си излиза че не е пипано!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 20:31 
Аватар

Виж сега, аз с Игнатов отдавна не поддържам връзка, много хора знаят защо, ти също.
Да, знае много неща, но и с много неща парадира без да са му съвсем ясни.
Ако аз си вадех хляба с това, със сигурност нямаше да имам неговото отношение към клиентите си, нито към хората водещи му клиенти и
най-вероятно щях да съм изградил достатъчно връзки за да знам, къде и кой може да "бъцка" автомобилна електроника, но не съм.
От това, което съм чел като любител, а повярвай ми, то е достатъчно много - мога да ти кажа, че BeCM-a не може сам да си смени кода. Това, което се случва в 99% случаите,
е непредвиден пад на напрежението, когато BeCM-a работи активно - в следствие на което компютъра изпада в състояние на lockdown, а след това и lockout след заключване на машината.
При това положение си трябва човек специалист, който да може да "влезе" в чипа и да го препрограмира. А проверката дали препрограмирането е минало ОК,
става точно като му се вкара правилният ЕКА код през порт-а на OBD-то и се следи дали BeCM-a подава информация към ECU-то(т.е. дали изключва имобилайзера)
и дали си чака опита за запалване, това е. Защото, ако не се спази процедурата имобилайзер-а се включва отново.
Няма самосмяна на кода, няма нули в ЕКА, както и цветните филмите обяснявани на клиентите, за да е сигурно, че ще си осигурим по-добра надница...
И за да не съм празнословен, ето ти линк:
http://www.labtronx.com.au/labtronx-products/becm-programming Под секция: "EKA, BECM Power Down and Power Up".
Обърни специално внимание на точка 5, а като изровя от архива си в кой английски форум беше описано поведението на машината,
след намеса по BeCM-a или при пад на напрежението, ще кача и него.
И едно много важно уточнение, никъде не съм казвал, че бърникането по BeCM-a трябва да се отнася точно за кода,
може например да му е сменян само езика, без регионалните настройки - доста хора на Острова се оплакват, че това също може да доведе до проблеми.

п.п. Всъщност думичката препрограмиране не е правилна, но просто в момента не се сещам как е на български "flush data and renew"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 21:21 
Аватар

Влади няма да спора защото първо анг. език ми е чужд и второ с тоците съм на Вие.Казвам каквото са ми казали и за каквото съм помагал.Моя отказа при покой! Както го карах спрях пред магазина и при качването след около час отказа.
Ако са изопачени нещата значи и аз ги изопачавам за което Ви се извинявам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2019, 23:28 
Аватар

neshko написа:
...Моя отказа при покой! Както го карах спрях пред магазина и при качването след около час отказа...

Да бре човек, нали това ти обяснявам. Крайният резултат е в следствие на пад в напрежението по време на активна работа.
За да ме разбереш по-ясно -> Караш и се оказва, че някой от захранващите кабели към ВеСМ-а има лоша връзка,
минаваш през "спящ полицай", друсва по-яко и хоп секунден пад в напрежението. Електронния блок получава "факс свише" и си казва "някой се опитва да ме открадне"
или "оключен съм" или "аз съм във Франция" и т.н., до като си в движение.
И изпада в lockdown(ще взема да се заключа, че не е ми е много ясно, какво се случва около мен).
Ти спираш, слизаш и заключваш машината, което автоматично води lockout(e, ся вече нЕма кой да ме открадне). Връщаш се опитваш да влезеш и "греда",
отваряш врата, алармата пиши и не ти дава да запалиш двигателя. Но това не причинено от интерференция от GSM клетка, а от пад в напрежението,
съответно кодовете в BeCM-a за грешка са различни от тези причинени от GSM-ите и вкарването на ЕКА води до тотален шок за BeCМ-a,
защото ти си мислиш, че причината за lock-a е една, а се оказва друго и кашата става толкова голяма, че вече няма как да се изясни без външна намеса.
Това е, с по-прости думи.
С английският се оправям, но от жичкаджийството също съм далеч, така че, не е това, просто любителски ентусиазиран,
отделях много време и нерви да чопля информация в интернет, защото вътрешно душевно тези машини ме кефят много.
И, ако успея да си стъпя на краката, пак ще си взема такъв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 07:32 
Аватар

Пожелавам ти през новата година новичък придружен с много здраве и късмет на теб и на всички около теб Влади.
(И да е бензинка) :2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2019, 21:04 
Аватар

Няма как да си забрави ЕКА кода.
От МП не бъди сигурен кой код са ти казали, може кода за радиото да са ти дали, много знаят какво е ЕКА. Защо не си поръчаш от еМАГ тази диагностика която ми каза, има 14дни тест период и можеш да я върнеш в този период. Защото ако чете BECM ще ти свърши работа да си прочетеш кода и да си решиш проблема. По добре 400лв в диагностика, от колкото 4пъти по 100лв за пътна помощ и сервизи които гледат като голям камък такова чудо. Според мен имаш проблем в кабелите, прекъснат кабел, окислен и тн, няма как да не дава никаква индикация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2019, 11:19 

Ще изчакам да видя какво ще свършат в сервиза. Ако джипа се движи мога да отида до Ямбол и да пробвам на място този icarsoft

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2019, 15:54 

Данко написа:
Ще изчакам да видя какво ще свършат в сервиза. Ако джипа се движи мога да отида до Ямбол и да пробвам на място този icarsoft

Имам iCarsoft, който не ползвам, мога да ти го пратя по Еконт да си играеш с него, но ми се струва, че без Nanocom (или друга сериозна диагностика) няма да мине номерът. На iCarsoft диагностиката е доста орязана откъм възможности и става май само за триене на грешки - аз я ползвах да си лекувам "амигосите" в движение.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 3 часа