Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 19 Дек 2018, 03:15

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Автор Съобщение
 Заглавие: Няколко въпроса от нов собственик РР 4.0
МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2018, 21:55 

Добър вечер,нов съм от около месец карам РР 4.0 на газ.Първите ми впечатления са много добри.Още първия ден имах проблеми с алармата беше се заключил и искаше ека код,не успях да го въведа с ключа та се наложи да го въведе човек с компютър.От тогава нямам проблеми с паленето дистанционното работи всички врати се заключват с изключение на шофьора.Шофьорската я заключвам с ключа интересно е че като я закл. или откл с ключа централното не се задейства,друго което забелязах е че при отваряне на вратата плафона не светва.Друго което забелязах е че понякога има вибрации от компресора всичко останало по окачването работи,не съм проверявал за теч на въздух.Също така забелязах че много бавно загрява около 5км докато достигне работна температура а навън е още над 10градуса.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Странности/недоразумения в Р38 и отстраняването им/СПАМ тема
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2018, 18:57 
Аватар

Има ли някой идея Р38 99г, евро колко е? Би трябвало да е Евро 2, заради ЕГРа, ама дали :D . В талона нищо не пиши, а ми стана интересно като заприказваха за данъците.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2018, 16:45 
Аватар

Здравейте отново колеги. Не мина много и ето пак се обади нещо по джипката сега е парното. Излезе символчето с книжката и разбрах че лявата страна не си променя температурата. Махнах всичко извадих моторчето, срязах му кабелите и му подадох ток от акумолатора - Върти се. Отворих Hevac, за да видя да няма нещо видимо заминало нямаше нищо. Сглобих всичко и започнах да връшам всичко където си беше. Сложих моторчето за клапата и като включих буксата в Hevac завъртя 1 път и край това беше. Огледах бушоните всичко е наред. Въпроса ми е дали е възможно да е от горното моторче(3 тото реално) или дали може да е от управлението този проблем. Благодаря :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2018, 13:45 
Аватар

Най вероятно проблема е вътре в управлението, трябва да се закачи с диагностика.

Търся си волан,
- някакъв оборотен докато ми тапицират моя
- махагонов, за предпочитане с не нарушен махагон

:beer

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2018, 21:45 
Аватар

Колеги дали случайно някой се е сблъсквал с грешката на EAS 'preassure switch not changing state '. Много е досадно постоянно я записва тази грешка и карам с грешката но това не е решение. Като я запише пращам компютъра в София на колегата Игнатов той я маха и като го сложа някой път я записеа след 3 месеца някой път след 2 часа? Благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 19:32 
Аватар

1- Не вдига компресора достатъчно налягане
2- вдига достатъчно налягане, но клапана не сработва.

При достигане на необходимото налягана (8,5 бара, май, утре ще видя и ще пиша точно) клапана затваря веригата. При под 7 бара (пак ще погледна утре), веригата се отваря и компресора сработва. Трябва да се види, проблема къде е. Продава се нов клапан към 40паунда, продава се и за 5лв от алиекспрес клапан със същата функция. Англичаните препоръчват, да се измести клапана на бутилката и да се пусне дълъг кабел до клапанния блок. С мълтицет може да се разбере къде е проблема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 19:56 
Аватар

Възможно ли е да е от driver modula, защото компресова съм му сменял всичко вътре, гумичките са сменени на блока само не съм сменял на бутилката ако там има. Реално колата се кара всеки ден с грешка и не пада изобщо просто не мога да контролирам нивата и свети на таблото една лампичка, което ме води на мисълта че системата е окей просто записва някаква тъпа грешка и не мога да разбера от къде е. Имам втори блок мисля да сменя модула и клапана за налягане и да ги сложа на сегашния да видя дали ще има ефект.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2018, 21:01 
Аватар

Клапана, то не е клапан точно, ами е ключ контролиращ налягането (пресостат) и няма никакъв досег с драйвърите, работи като прост ключ он/офф, с 2 кабела и директна връзка с компютъра.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 548 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Часовете са според зоната UTC + 3 часа