Land Rover форум

Форум на клуб "Ленд Ровър приятели - България"
Дата и час: 27 Юни 2019, 03:31

Часовете са според зоната UTC + 3 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Какво да правя, печката ми пуши много?
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2018, 12:40 
Аватар

То случките се случват и когато не палиш. И най вече тогава. Може вятъра да е набутал боклук, тухла да се е съборила, може оси и пчели гнездо да са направили...... Мнооого работи се случват, стара истина е че колата се разваля от некаране. Това е същото. Не е задължително да е запушен от сажди, варианти много и повечето са неподозирани.
Къде се намира тая вила ? Не е зле някой от по-близко стоящите да прескочи да огледа на място.

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2018, 14:49 
Аватар

В Дефилето се намира, на 27 км. От Централна гара. Трябва аз да си се кача и да пусна едно гюле вътре та да видим. Миналата есен аз си го чистих. Май пак пушлявеше. Абе май нещо е тесен коминя или е къс. Тоя проблем е универсален явно :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 10:45 
Аватар

Опитай се за тази зима да снадиш комина с една тръба за кюнец отгоре, т.е. да му увеличиш височината и да видиш какво ще стане. Ако не става с една тръба сложи две. Съответно тръбите трябва да се закрепят отгоре - може с Г - образни планки за шапката на комина, а на върха да се вържат с тел или стоманено въже да не ги духне вятъра. М/у комина и тръбата трабва да се уплътни много добре - има термоустойчиви силикони за тази цел.
Това го предлагам като временно решение. На пролет като свърши отоплителния сезон коминът може да се събори ако не става или да се надзида с коминни тела. В момента има голям избор и от керамични и от бетонови тела и зидарията е лесна, кривият момент е че ще трябва скеле или висока стълба.
Пак напролет е добра да преосмислиш стратегията за отопление - отоплението с водна риза и радиатори е рентабилно за къща, която се обитава постоянно и има външна излоцаия и добра дограма. Водната инсталация топли бавно, иска температура на топлоносителя поне 60 градуса, иска и постоянен пламък в камерата. Ако в къщата не се живее, тя просто изстива и ако се дойде за по - малко от седмица няма стопляне. При токъв режим на употреба е по - добре сухия вариант - камина с въздушна риза, кюмбета, „цигански любови“ и др. такива. При „сухия“ вариант и инвестицията е по - малка и поддръжката е почти никакава, освен това не си зависим от съответното ЕРП, защото няма помпа която да се върти и да иска захранване, т.е. можеш да оцелееш, само да има дърва под навеса.
Обаче навсякъде говориш в първо лице единствено число, което ме навежда на мисълта, че се оправяш сама, което в случая усложнява нещата и то доста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2018, 15:57 
Аватар

Michael написа:
........
Обаче навсякъде говориш в първо лице единствено число, което ме навежда на мисълта, че се оправяш сама, което в случая усложнява нещата и то доста.
Нали затова питах къде се случват нещата и ако сме на близо да скокнем да помогнем......

с лепкав мрак?
И онзи див копнеж
по Филипините,
по едрите звезди
над Фамагуста?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 09:03 
Аватар

Благодаря за изчерпателната информация за отоплението. Това трябваше да го зная преди да дам луди пари за тази инсталация. Сега вече я има. Остава да си купя по-мощна камина и да направя изолация. Иначе сама се оправям, така е. Ще търся някой да сложи такава тръба. Комина ми няма шапка, това предстои да се направи на пролет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 10:51 
Аватар

Ще се оправиш.
Какъв е достъпът до къщичката ти, в смисъл може ли да стигне до нея бус или само с джипка?
Пробвай да качиш някоя снимка - на камината, на къщанта отвън, на комина, за да се опитаме да ти подскажем още неща.

Админът може ли да премести темата в „За дома“?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 14:28 
Администратор

Michael написа:

Да - там й е правилното място. Ще я преместя в идните дни - да знаят пишещите в нея и да не я търсят.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2018, 20:11 
Аватар

Michael написа:
Ще се оправиш.
Какъв е достъпът до къщичката ти, в смисъл може ли да стигне до нея бус или само с джипка?
Пробвай да качиш някоя снимка - на камината, на къщанта отвън, на комина, за да се опитаме да ти подскажем още неща.

Да, добре, нека бъде преместена, не съм се усетила, че има такава рубрика. Иначе достъпа до къщата е само с джип, за това съм го и купила моят. Много лош път! Ще направя снимки на комина и ще ви покажа. Благодаря за отзивчивостта ви!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2018, 12:54 

Виж, дали под розетката на кюнеца има малко над пода ревизионен отвор,ако има , отвори го и почисти саждите и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пъхни едно огледалце вътре , за да видиш просвет, ако няма значи е запушен. Ако нямаш ревизия , това с огледалцето го направи в розетката след , като извадиш кюнеца. Трябва да се вижда хубаво небото.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 3 часа